23.3.2018

30.kolo soutěže

Uherské Hradiště - VHK  6:9 (2:4) (3:2) (1:3)

střely na branku 59:28 (25:10) (16:10) (18:8)

góly: 3:54 Krajčík (Matějíček), 6:30 Dědek, 8:20 Matějíček (Krajčík), 14:30 Dědek, 23:50 Krajčík, 30:50 Svěrák (Dědek), 41:20 Krajčík, 43:50 Krajčík, 59:15 Matějíček (Krajčík)

sestava: Růžička - Mikula, Šedlbauer, Matějíček, Dědek, Krajčík - Machů, Matějová, Zigmund, Antolák, Chovančík, Máčala, Svěrák

pohled z tribuny: co k tomu říci...ne vždy platí, že aktivnější a v podstatě i mnohem lepší tým musí zvítězit, nicméně náš celek si za dnešní příkladnou bojovnost proti fyzicky urostlému týmu domácích a svou buldočí snahu vyšperkovanou skvělým výkonem Růži v bráně (i s porcí potřebného štěstíčka) jednoduše došel pro výhru a vypálil Hradišti rybník; domácí opravdu disponovali několika věžemi v sestavě, proti nimž řada našich hráčů působila jako žáčci ve školce; k tomu na nás Hradiště opravdu vletělo, slovácký tým od prvních vteřin bušil do našich vrat a v podstatě za okamžik už to bylo 2:0 po důrazu na našem brankovišti a řadě střeleckých pokusů; leč jak se záhy také ukázalo, Hradiště po celý zápas vyrábělo obrovské hrubky v obraně podpořené děravým gólmanem, z čehož náš celek těžil maximum; jestliže na jedné straně Růža přiváděl svými zákroky hráče Hradiště k zoufalství a když už byl překonán, poskakující puk se odklidil někam mimo tři tyče nebo cinkla tyčka, na druhé straně nám domácí nabídli opakovaně různá přečíslení dva na jednoho anebo nestačili na pohledné štrikovací akce Matyho či Krajóna; zkrátka, 1.třetina vyzněla střelecky 25:10 pro Hradiště, ale vedení 2:4 pro Vsetín; a tak to šlo de facto pořád; i ve 2.třetině domácí hráči hýřili pohybem a nejednou nás svírali v našem pásmu, dokázali i srovnat na 5:5, leč zase se to opakovalo, náš tým v podstatě po utěšených akcích jednoduše skóroval a znovu a znovu odsakoval ve vedení; vrcholem zmaru byla pro domácí závěrečná třetina, kde ten tlak na naší bránu byl enormní, ale náš tým navýšil z minima akcí a střel na 5:8; v závěru už domácím docházely síly, tlak slábl, zkusili power-play, ale nic nedosáhli; cenná výhra našeho celku nám otvírá cestu na konečnou 4.příčku v celé lize, což je určitě parádní výsledek a já musím za celou sezónu už teď všem našim bojovníkům vyseknout velikou poklonu;