23.3.2018

30.kolo soutěže

Uherské Hradiště - VHK  1:5  (0:1) (0:3) (1:1)

střely na branku40:27 (13:7) (8:11) (19:9)

góly:  11:18 Frolo (Javorský), 27:40 Škrabola (Kučný, Frolo), 28:39 Kovář (Ostrčil), 39:00 Kovář (Kotrla), 59:00 Kotrla

sestava: Vilém - Zeťák, Kočí K., Ostrčil, Kotrla, Kovář - Pala, Škrabola, Kučný, Javorský, Frolo - Pavliš, Ondruš, Zezulka, Malčík, Vrba, Štípák

pohled z tribuny: dnes jsme chtěli zvítězit a vykročit tak k celkovému bronzu v ligové sezóně, což se nám nakonec i podařilo; nicméně naše hra i přes jednoznančný výsledek nijak přesvědčivá nebyla a prohra 1:5 je pro domácí tým až příliš krutá; zápas byl totiž velice vyrovnaný, na straně slováckého celku bylo spousta šikovných kluků, kteří pěkně bruslili a hráli dobře s pukem, což nám samozřejmě velmi znepříjemňovalo rozehrávku i kloudný přechod do útoku; hra se víceméně přelévala, kdy jednou zamkl domácí tým naše borce, pak přišla tatáž pasáž na opačné straně u domácí branky a tak se to střídalo de facto celých 40 minut; ujali jsme se vedení po pěkné akci Javora za domácí brankou, ale do pořádného tempa jsme se na "letišti" hradišťského zimáku ne a ne dostat; Hradiště si dokázalo vytvářet velikánské tutovky, a to po celý zápas, leč úplně vyhořelo v koncovce, kdy ani v situaci tři na nikoho prostě gól dát neuměli; k tomu je deptal (a nás držel nad vodou) svým naprosto excelentním výkonem Lukáš v bráně, což muselo být pro domácí opravdu frustrující; ve 2.třetině jsme odskočli do rozhodujícího náskoku, a to pěknou ranou Doriána v přesilovce a dvěma precizními blafáky Fildy, který nedal domácímu brankáři sebemenší šanci (naší čtvrté brance navíc předcházel doslova luxusní pas přes půl hříště od Adama Kotrly); stav 0:4 už byl pěkný, ale ani v té závěrečné třetině se nám nějaký pořádný hokejový výkon nedařil, naopak to byli domácí, kteří bušili do naší obrany, bruslili, stříleli a zle nám zatápěli; krom korekce však ničeho výraznějšího nedosáhli, sympaticky však zkusili i power-play, kterou náš tým záhy potrestal pátou brankou; výhra je naše, ale Hradiště má do další sezóny určitě kvalitní hráčský základ a bude nám už na podzim velkým soupeřem...