22.3.2017

29.kolo soutěže

VHK - Kometa Brno  4:1  (2:0) (1:0) (1:1)

střely na branku:  -

góly: 7:24 Dědek (Kuchařík, Kočí), 14:34 Dědek (Kuchařík), 32:28 Kuchařík (Dědek, Kočí), 47:55 Kunst (Turek)

sestava: Lidák (33.Krňa) - Caletka, Velikovský, Dědek, Kočí, Kuchařík - Navrátil, Mikula, Macháč, Kunst, Turek - Machů, A.Kašpar, Urban, Krajčík - Zigmund, Antolák, Matějíček

pohled z tribuny: utkání přineslo oboustranně urputný hokej, Kometa po celý zápas opravdu moc dobře bruslila a dařilo se jí tak velmi úspěšně narušovat naše akce; ačkoli jsme se k zakončení celých 60 minut prokousávali jen velmi ztuha (a ve finále vždy naráželi na výborného soupeřova brankáře), přesto bylo zjevné, že na naše věkově starší mužstvo kluci z Brna fyzicky a herně nestačí, našich šancí přeci jen přibývalo, dokázali jsme si nejednou vytvořit tlak v útočném pásmu a Kometu pěkně sevřít do kleští, naopak soupeř se v podstatě k naší brance do nějakých vážných situací nedostával; v 8.minutě jsme se zaslouženě konečně ujali vedení a to náš celek určitě uklidnilo; do přestávky jsme pak vedení ještě navýšili a nasměrovali zápas k vítězství; Brňané nicméně i nadále předváděli statečný a bojovný výkon a jejich šikovní, techničtí hráči si dokázali vynutit časté chyby našeho týmu; hra tak nějak od poloviny zápasu upadla definitivně do oboustranné kostrbatosti, bylo evidentní, že Kometa nás dnes nepřehraje, ale zároveň jsme si naopak my žádný velký tlak vytvořit nedokázali; v závěrečném dějství pak padl ještě gól na každé straně, ale to už byla jen kosmetická úprava výsledku; řekl bych, že utkání celkově nesplnilo očekávání třeskutého boje o samé čelo ligy, drama to dnes žádné velké nebylo, náboj se postupně vytratil úplně...; náš tým byl po celý zápas mírně lepší, zaslouženě si uzmul výhru a v neděli to letošní putování ligou může směle zakončit zlatou tečkou v derby na ledě Bobrů ve Valmezu; kluci si to za celou sezónu určitě právem zaslouží...