11.3.2017

26.kolo soutěže

VHK - Znojmo  5:4  (3:2) (1:0) (1:2)

střely na branku40:20  (11:6) (19:1) (10:13)

góly: 0:49 Kuchařík (Kunst), 2:17 Krajčík (Turek), 13:47 Macháč (A.Kašpar, Urban), 27:48 Turek (Krajčík), 46:05 Půček (Kuchařík, Kunst)

sestava: Růžička (47. Krňa) - Kunst, Navrátil, Dědek, Půček, Kuchařík - Caletka, Velikovský, Macháč, A.Kašpar, Urban - Mikula, Machů, Turek, Krajčík, Matějíček, Zigmund, M.Kašpar

pohled z tribuny: velice těžký a do poslední chvíle dramatický zápas, v němž jsme důležitou výhru nakonec uhájili a radovali jsme se z dalšího vítězství v soutěži; bleskově jsme se ujali vedení a náš celek diktoval tempo hry, přesto se Orlům podařilo každou naší chybu potrestat a být stále na dostřel; v té 2.třetině jsme jednoznačně soupeře přehrávali a tady jsme měli i rozhodnout, neboť šancí i střel jsme měli opravdu požehnaně (poměr střel 19:1 je docela vypovídající); bohužel jsme z našeho velkého tlaku vytěžili jen jedinou trefu a nic tedy rozhodnuto v žádném případě nebylo; kluci ze Znojma navíc v závěrečné třetině zase nahodili motory a zle nám začali zatápět; za stavu 5:3 pak vyrobil Růža nešťastnou minelu, která ho vyhnala z branky a soupeř byl zase jen krůček od srovnání; posledních deset minut pak největší esa protivníka ani neslézala z ledu a Znojmo bylo opravdu nebezpečné až do úplného závěru; naštěstí jsme to už udrželi a ve velmi pěkném zápase si připsali veledůležitou výhru za dva body;