11.2.2018

24.kolo soutěže

Zlín - VHK  2:10  (0:1) (0:5) (2:4)

střely na branku36:33 (5:7) (13:17) (18:9)

góly:  6:56 Malčík (Kučný), 22:35 Fojtů (Vrba), 24:34 Frolo (Vilém), 29:26 Zezulka (Kučný), 29:47 Javorský (Frolo), 34:16 Vrba (Fojtů), 36:11 Kučný, 56:19 Kukula (Kočí K., Frolo), 58:26 Kučný, 59:15 Frolo (Kukula)

sestava: Vilém - Pala, Zeťák, Malčík, Zezulka, Kučný - Kočí,  Škrabola, Javorský, Frolo, Kukula - Pavliš, Ondruš, Štípák, Vrba, Fojtů, Hřava J., Pekař

pohled z tribuny: dnes jsme Beranům nedali příliš šancí, od začátku zápasu jsme byli lepší na puku i v souhře, leč naše hra dlouho postrádala tolik potřebnou střelbu na bránu a lepší finální řešení situací; 1.třetina mnoho šancí na obou stranách nepřinesla, po našem sporně neuznaném gólu na 0:1 jsme však již za okamžik přeci jen šli do zcela zaslouženého vedení; naše obrana fungovala dobře a jedinou tutovku domácích spolehlivě pokryl Luky; 2.třetina již přinesla daleko větší počet střel mezi tyče na obou stranách, ale byl to náš celek, který rozhodně působil hokejověji a byl směrem dopředu mnohem nebezpečnější; naši optickou převahu jsme pak korunovali výrazným navýšením skóre a zápas byl po 40 minutách prakticky rozhodnut; v poslední části hry jsme pak přenechali iniciativu Zlínským, kterým se bohužel podařilo korigovat vysoce nepříznivý stav a pokazit tak výborně chytajícímu Lukášovi shutout (mimochodem Luky dnes zaznamenal i nahrávku na gól, takže parádní výkon); nakonec tedy vezeme z PSG arény vysokou výhru a nutno říct, že i naprosto zaslouženě; všem pochvala...

Držitelem FIRE helmy se stal Adam Malčík.