Soudnička - spor otců dvou mladých hokejistů dospěl až k Ústavnímu soudu

30.10.2013 00:02

Přátelé, co všechno se může stát, když rodiče hokejisty ztratí nervy, dokazuje zajímavý příběh ze života, o který bych se s vámi rád podělil. Hlavními aktéry kauzy jsou dva taťkové, kterým budeme v našem příběhu říkat Novák a Vomáčka.

Tak tedy, vše začalo na jednom zimním stadionu v září roku 2011, když při tréninku synek pana Nováka nešetrně atakoval synka pana Vomáčky u mantinelu. Trenér vše vyřešil tak, že horké hlavy poslal posedět na střídačku, nakázal mladému Novákovi, aby se Vomáčkovi omluvil a bylo po všem.

Že na tom není nic zvláštního? Takových situací bylo je a bude, a to včetně našeho oddílu (vzpomenu jen případ jistého nezbedného T.F., který vloni na tréninku úmyslně píchl mladého V.K. holí na solar, načež se okamžitě poroučel do sprch s podmínečným vyloučením z kádru v trvání 1 měsíce). Jsou to ještě děti.

V naší kauze však nastal problém v tom, že tréninku přihlížel starej Vomáčka a zákrok na syna nesl velmi těžce, resp. rozpálil se do běla. Hned po tréninku si na mladého Nováka počkal v šatně, chytil ho za dres, přitlačil ke zdi a začal mu vyhrožovat, že ho seřeže a rozseká (to už je z pozdějšího líčení svědků). Mladej Novák se zákonitě rozklepal a bál se opustit bezpečí šatny. Tohle zase těžce nesla mamka Nováková a okamžitě volala manželovi, aby přijel sjednat pořádek.  

A když se oba otcové záhy setkali…ano tušíte správně, došlo na strkanici a výhružky (Vomáčka řval: mě nikdo syna osekávat hokejkou nebude…a praštil Nováka rukou). Následné pošťuchování však nedopadlo vůbec dobře právě pro iniciátora celého incidentu, pana Vomáčku, který nešťastně upadl a zlomil si žebra.

Dostal co mu patří, jistě si teď říkáte. Vomáčka si začal a po právu dostal za vyučenou. Bohužel se mýlíte. Věc totiž měla pro pana Nováka nehezkou soudní dohru (alespoň prozatím).

Ale pěkně popořádku. Vomáčka podal na taťku Nováka trestní oznámení pro ublížení na zdraví. Následně odmítl Novákovu nabídku na mimosoudní vyrovnání ve výši 30 tisíc Kč, což údajně okomentoval slovy, že „za třicet tisíc 'nezvedne prdel z postele' a že se to bude pohybovat v milionových částkách“.

První soud se konal v srpnu 2012. Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 4 tehdy označila počínání pana Nováka jako pouhý přestupek a vrátila věc zpátky městskému soudu. Proti tomu se však odvolala státní zástupkyně.

V listopadu 2012 následoval další soud. Tam už tatáž soudkyně uložila panu Novákovi nejnižší trest, čtyřměsíční podmínku na jeden rok a vyplacení soudních výdajů včetně sociálního a zdravotního pojištění panu Vomáčkovi. To se zase odvolal "nevinný" pan Novák. Potřetí řešil případ Městský soud v Praze v lednu letošního roku. A světe div se, soudce podmínečný trest ještě zvýšil ze čtyř na šest měsíců. Následné dovolání pana Nováka k Nejvyššímu soudu v Brně bylo zamítnuto.

Pan Novák je tedy odsouzený násilník, který nadto musí zaplatit starýmu Vomáčkovi, jenž celý incident vyvolal, přes čtvrt milionu korun za ušlý zisk, náklady za léčení a soudní náklady na právní zastoupení. A tak, zoufalý násilník Novák podal stížnost k Ústavnímu soudu a čeká na výsledek.

Oba chlapci již dávno na svůj tréninkový karambol zapomněli a po ledě svorně krouží dál pospolu.

Z našeho příběhu ale plyne jasné poučení: „Trenér vždycky všechno vyřeší nejlíp" !!!

 

Zdraví Vás Venca