V průběhu sobotního přáteláku mezi 4. a 5.třídou byl nasazen nový hráč - Petr Daněk. Na páťáky si však nepřišel ani on !!!

11.11.2013 20:55

Celkem 2x se v průběhu minulého týdne utkali v "tréninkovém" utkání hráči 4. a 5.tříd v hokeji hraném na celé hřiště. Naši čtvrťáci již po Vánocích významně pokročí na své hokejové cestě ke "skutečnému" hokeji, když opustí bezpečí minihřiště a začnou se se svými soupeři prát na velkém kluzišti. Přechod je to vskutku těžký (co si budeme povídat, že) a ne každému se podaří plynule navázat na své výkony z minihokeje (ofsajdy, zakázaná uvolnění, střídání za hry, všude daleko, vyhodit puk z pásma je pro obránce neskutečná obtíž, střely útočníků k bráně sotva doletí...je to zkrátka tak trochu jiná hra). A o to tu šlo, aby si čtvťáčci vyzkoušeli ten velký hokej, a to pěkně "v zátěži", proti starším klukům z pětek. 

Samozřejmě tu příliš nešlo o výsledek. Věková a fyzická převaha páťáků byla jasně daná. Čtvrtá třída určitě chtěla favorita potrápit, zaskočit, překvapit...pátá třída naopak musela potvrdit, že je herně již trochu dál než mladší kluci (jinak by to byla fakt ostuda). Zdravá rivalita a hecování proběhlo na obou stranách.

Jak se v obou utkáních projevilo, herní a bruslařské dovednosti mezi všemi hráči napříč jsou zatím obrovské. Za čtvrťáky nastoupili i šikulkové navštěvující teprve 2.třídu základky (!), na druhé straně marodkou zdecimovaná sestava páťáků musela oproti plánu nasadit i svá největší esa (která však v sobotu měla v nohách již mistrák za šestky). Tyhle věkové rozdíly byly na ledě samozřejmě znát.

  

(soustředěný Krňous)         (v kabině páťáků panovala dobrá nálada - Dodo a Mára Urban byli samý úsměv)

Musím říct, že čtvrťáčci obstáli v konfrontaci s páťákama naprosto se ctí. Zejména v úterním duelu se jim nad očekávání dařilo, když dokázali nasázet páťákům 5 fíků!!! Co na tom, že prohráli (to se ostatně čekalo), ale tohle byl megaúspěch. Možná to někteří "profesoři" z páté trochu podcenili, ale jedno je jisté - první pětka 4.třídy té druhé z 5.třídy opakovaně zle zatápěla (šikovní, rychlí, brusliví - paráda). 

  (velešikula - Adam Turek)                         (napětí na střídačce 4.třídy)           (Filda Kovář - dynamit na bruslích)

 

  (na vše dohlíželi rodiče...)                     (tenhle borec se mi v bráně strašně líbí)     (sobotní pohodička u pětek...)  

To odveta v sobotu se už nesla v trochu jiném duchu. Byla to hra víceméně na jednu branku (možná to skončilo 20:0, možná víc, možná míň, už to nikdo nepočítal). Přesto klukům ze čtverek za jejich snahu v obou zápasech uznale tleskám.

Nicméně je třeba se zmínit ještě o jedné věci. Vysoce nepříznivý vývoj sobotního klání nenechal chladným trenéra Luboše Konečného, který ve snaze zastavit příděl branek ve čtvrťácké síti nečekaně povolal dlouho utajovanou posilu, která měla být tajným trumfem v krajské lize žáků 4.tříd až v Novém roce. Jak jsem v kuloárech zjistil, tento hráč (Petr Daněk) byl v hledáčku vedení VHK velmi dlouho a odborníky je považován za absolutní špičku v ČR mezi plejery 4.tříd. VHK se podařilo sehnat potřebné finanční prostředky na Petrovo vykoupení z HC Rokytnice a už od 1.11.2013 je Petr registrován u VHK Vsetín. Při Daňkově nástupu na ledovou plochu byli někteří páťáci zpočátku trochu vykolejení atypickým Petrovým herním stylem, nicméně ani přes velikou snahu tohoto mimořádného talentu se čtvrťáčkům do konce zápasu skórovat nepodařilo.

(trumf 4.třídy s červenou brašnou se blíží...občas prý mívá problémy s životosprávou, ale to už mu Luboš z hlavy vyžene - viz poslední foto)

Přejeme Petru Daňkovi, aby se mu v jeho novém působišti ve všech směrech dařilo.

Tak tedy, zase někdy příště...všechny zdraví Venca