Turnaj 5.tříd - Horní Benešov

Turnaj 'O pohár města Horního Benešova" - report

V sobotu 22.3.2014 jsme se zúčastnili miniturnaje 4 týmů v Horním Benešově na Opavsku. Turnaj byl určen pro hráče r. 2003 a mladší s možností startu 3 hráčů r. 2002. My jsme žádnou výjimku nepotřebovali, neboť hráčů v pětkách máme dost a dost.

naše sestava: Krňa - Kočí, Urban, Kuchařík, Půček, Dědek - Mikl, Vaščák, Žák, Chytil, Velikovský - Vávrová, Polách, A.Kašpar, Hrňa, M.Kašpar

V Horním Benešově nikdo z nás nikdy hrát hokej nebyl, a tak jsme byli na tamnější prostředí moc zvědaví. V reálu se jedná o malý zimáček typu frýdecko-místeckého stanu, ledová plocha je napasovaná na postarší budovu s šatnami a zázemím. Venku bylo 20°C a místním ledařům se v takovém horku příliš nedařilo mrazit. Na ledě byla veliká louže, která se s každou další hodinou pozvolna rozšiřovala a někteří z nás s trochou nadsázky tipovali, že po obědě už nepůjde o turnaj hokejový, ale o turnaj v plavání. Nicméně, celkově bylo v H.Benešově velmi příjemně, pořadatelé se snažili a podmínky byly konec konců pro všechny týmy stejné.     

 

V úvodním zápase jsme se střetli s mužstvem TJ Slavoj Český Těšín. Pro nás absolutně neznámý celek z česko-polské hranice. Troufnu si tvrdit, že jsme v tomhle zápase byli výrazně lepší, ale nedokázali jsme to vyjádřit gólově. Těšíňáci získali velmi lacino vedení (2 střely, 2 góly), a to bylo z jejich strany vše. Jelikož se hrálo na hrubý čas, soupeř úmyslně protahoval střídání, střádal vteřiny a dělal vše pro to, aby to už nějak doklepal. My jsme si totiž vypracovávali takové tutovky, že jen pořádný kopec smůly a nepřesnosti v zakončení nás připravilo o zaslouženou výhru (jen Dodo např. nastřelil 2 tyčky). Strašná škoda. Utkání jsme aspoň zremizovali. Paradoxem je, že tým z Českého Těšína, který mě opravdu vůbec ničím nezaujal, celý turnaj vyhrál, když se mu podařilo zaskočit domácího favorita z Krnova (!).

VHK - TJ Slavoj Český Těšín     2:2,  góly:  Půček, Kuchařík

 

V dalším utkání jsme změřili síly s celkem Slezanu Opava. Kluci to měli od počátku pod kontrolou a opět jsme si dokázali připravit řadu šancí. Jestliže v šestkách nám Opava "dává", je vidět, že v pětkách se s nimi můžeme směle měřit. Opaváci nakonec nevyhráli ani jeden zápas a skončili poslední.

VHK - Slezan Opava     2:1,  góly:  Kočí, Kuchařík

 

V posledním zápase jsme nastoupili proti pořádajícímu HK Krnov. Tady je třeba říct, že Krnovští nasadili do hry hráče na výjimku (dle pravidel turnaje) a byli to teda 3 habáni k pohledání. Vedle tohoto faktu se na nás určitě už podepsala únava a sportovně musíme přiznat, že domácí byli živější a hokejovější. Zaslouženě jsme prohráli.

VHK - HK Krnov    0:5

  

(zatímco většina účastníků turnaje si něco odvezla, náš Milan v Horním Benešově naopak něco zanechal...)

 

Zisk 4 bodů nás pasoval na 3.příčku v turnaji za Krnovem a vítězným Č.Těšínem. Celý náš tým určitě zaslouží pochvalu, ve dvou utkáních jsme byli opravdu lepší než naši soupeři a při troše přesnější koncovce to mohlo být i na vyšší umístění. Ale nemůžu si odpustit ještě poznámku k rozhodčím. Tak jednostranné a tendenčí posuzování vůči VHK Vsetín jsem dlouho neviděl. Bohužel, ti dva mladí kluci to moc nezvládali. Howgh.

 

zdraví Vás Venca