starší žáci - 1.polovina sezóny 2014/2015

Letní příprava

24.08.2014, příprava

Uherské Hradiště - VHK   18:5, Zápas byl domluven pro týmy "starších žáků", tj. 7. a 8.třídy. Vzhledem k tristnímu počtu našich osmiček za nás nastoupil spíše mix hráčů od šesté po osmou třídu. Soupeř, který měl k dispozici mnohem více starších (a fyzicky vyspělejších) hráčů osmých tříd naše chlapce nešetřil a nasypal jim pěknou nadílku gólů.

06.09.2014, příprava:

Ševci Zlín 2003 - VHK   11:8, V rámci přípravy sehráli naši starší žáci (tj. komplet 7.- 8.třída + sedm kluků z šestek) zápas se "speciálním" výběrem zlínských šestek z r. 2003. Bylo to docela vyrovnané utkání s mnoha okénky i okny v obranné hře obou týmů (19 gólů mluví za vše). Fyzická převaha byla znát jen v podání našich osmáků (Dan Stodůlka byl hodně vidět, Mates Vávra i Terka byli až na pár výjimek v obraně docela suverénní a ten věkový rozdíl prostě znát byl). Domácí byli hodně brusliví a hodně šikovní a mnohem lépe si to dávali. Spousta našich kluků má pořád tendenci přidržovat zbytečně puk, kudrlinkovat a vyšívat a ty přihrávky pak chodí pozdě, nepřesně, nebo vůbec. Přesto jsme i z naší strany viděli spoustu krásných hokejových momentů.

10:2   (2:0) (3:2) (5:0)

góly VHK : 19:00 Bouček (Chrástecký), 19:30 Vávra (Vindiš), 23:15 Štědrý (Vávra, Jenáček), 29:35 Štědrý (Vávra), 39:00 Štědrý, 40:10 Sovjáková (Stodůlka), 45:40 Štědrý, 48:00 Sovjáková (Stodůlka, Štědrý), 50:43 Štědrý (Stodůlka), 57:52 Sovjáková (Jenáček)

střely na branku45:18

sestava: Křenek - Vávra, Jenáček, Štedrý, Stodůlka, Sovjáková - Vindiš, Bouček, Chrástecký - Houser, Cypris, Tyralík, Boháč

pohled z tribuny: tým z Boskovic byl pro všechny velkou neznámou, nicméně v utkání se ukázalo, že na naší straně byla přece jen o dost větší hokejovost. Kluci dlouho nemohli zlomit střelecké štěstí, až v samém závěru 1.třetiny jsme dokázali dvěma slepenými góly soupeři odskočit. Náskok pak v průběhu utkání narůstal, soupeře jsme jasně přestříleli a vcelku v pohodě jsme dokráčeli k prvním dvěma bodům v sezóně. Těžší soupeři ale jistě teprve přijdou.

2.kolo

20.9.2014

VHK Vsetín  :  Hodonín

7:3   (3:1) (2:2) (2:0)

góly VHK : 1:15 Dohnal (Pospíšil), 5:56 Dohnal (Bouček), 15:07 Dohnal (Jenáček), 27:35 Bouček (Jenáček), 35:26 Stodůlka (Vindiš), 46:36 Dohnal (Jenáček), 56:20 Jenáček (Bouček, Dohnal)

střely na branku35:36

sestava: Křenek - Vávra, Houser, Boháč, Stodůlka, Sovjáková - Vindiš, Pospíšil, Jenáček, Bouček, Dohnal - Cypris, Tyralík, Heryán

pohled z tribuny: v utkání jsme byli vždy o krok napřed a hlavně jsme mnohem lépe využívali gólové šance než náš soupeř; kluci podali výborný týmový výkon, Radim zachytal, a zaslouženě jsme si připsali další vítězství v soutěži.

3.kolo

21.9.2014

Břeclav  :  VHK Vsetín

11:2   (6:1) (1:1) (4:0)

góly VHK : 1:13 Vávra (Houser), 37:56 Bouček

střely na branku41:20

sestava: Křenek (40.-47.Krňa) - Vávra, Houser, Boháč, Stodůlka, Sovjáková - Vindiš, Pospíšil, Jenáček, Bouček, Dohnal - Cypris, Tyralík, Heryán

pohled z tribuny: utkání notně poznamenala nepříjemná událost hned z úvodu zápasu, Mates Vávra dal krásnou branku, ale hned nato se nešťastně narazil na mantinel a opravdu škaredě si zlomil zápěstí; od té chvíle naši kluci až do konce 1.třetiny působili na ledě jako skupina zmatených výletníků, hra neměla řád ani tempo; naopak domácí po ledě létali, kombinovali a byli opravdu výborní; nasypali nám 6 gólů a bylo zápase; po úpravě ledu se utkání spíše líně tahalo, přibývalo rozmíšek a tvrdých střetů a mnoho hokeje už vidět nebylo; ve 3.části pak domácí zase trochu přidali a naprosto zaslouženě zvítězili výrazným rozdílem.

4.kolo

28.9.2014

VHK Vsetín  :  Znojmo

1:14   (0:5) (0:5) (1:4)

góly VHK : 46:29 Půček (Kočí)

střely na branku23:47

sestava: Křenek R. (27.Krňa) - Houser, Kočí, Chrástecký, Stodůlka, Sovjáková - Vindiš, Pospíšil, Bouček, Půček, Boháč - Cypris, Tyralík, Heryán

pohled z tribuny: trochu mi to celé připomnělo loňskou sezónu, kdy jsme dostávali jeden nášup za druhým v moravskoslezské lize 6.tříd; je nás málo, sestava je v důsledku různých nemocí a zranění slátaná od šesťáků po osmáky, řada borců nestíhá bruslit, dopouštíme se hrubých chyb, které soupeř efektivně trestá, nevracíme se, dostáváme laciné branky...; kluci ze Znojma nás přejeli ve všech činnostech; možná jsme si mohli ještě čichnout za stavu 0:5, trefili jsme břevno, měli dalších pár nadějných šancí a kdoví co by se stalo..., nicméně na kdyby se nehraje a realitu jsme včera viděli.

5.kolo

5.10.2014

Warrior Brno  :  VHK Vsetín

5:7   (2:2) (0:2) (3:3)

góly VHK : 11:20 Půček (Sovjáková), 18:50 Půček (Houser, Kočí), 30:00 Sovjáková (Pospíšil), 37:20 Půček, 42:50 Jenáček (Půček), 50:00 Kočí (Dohnal, Jenáček), 51:00 Dohnal (Kočí, Půček)

střely na branku25:35

sestava: Křenek R. - Houser, Jenáček, Chrástecký, Stodůlka, Sovjáková - Vindiš, Pospíšil, Kočí, Dohnal, Půček - Boháč, Cypris, Tyralík, Heryán

pohled z tribuny: po výprasku v předešlém kole od Znojma nastoupilo na led Warrioru úplně jiné mužstvo; domácí se sice ujali ze dvou utěšených útoků rychle vedení 2:0 a mohlo se zdát, že  v té mizérii budeme pokračovat, ale naši kluci začali hrát...a hráli po celý zápas opravdu výborně (!); skvělý kolektivní výkon plný bruslení, přihrávek a poctivosti na všech postech se mi moc líbil; do přestávky jsme srovnali a po úpravě ledu jsme zápas otočili na svojí stranu; domácí kousali, dobře bruslili, ale my jsme včera prostě byli lepší; mezi všemi pak nelze přehlédnout a nezmínit famózní představení Honzy Půčka, který zaznamenal ve svém teprve druhém utkání za starší žáky hattrick a navrch přidal ještě dvě přihrávky (!); ale jak říkám, byl to z  naší strany krásný týmový výkon a všechny hráče do jednoho musím moc pochválit;

2:5   (0:2) (0:2) (2:1)

góly VHK : 52:11 Boháč (Kočí), 56:19 Sovjáková (Cypris, Stodůlka)

střely na branku42:28

sestava: Krňa - Houser, Jenáček, Cypris, Stodůlka, Sovjáková - Vindiš, Kočí, Bouček, Dohnal, Půček - Boháč, Chrástecký, Tyralík, Heryán

pohled z tribuny: čekali jsme slovenské habány a ti se dnes na Lapač skutečně dostavili; někteří hráči soupeře byli opravdu "větší než obvykle" a zejména mladší kluci měli v prvních minutách zápasu k soupeři znatelný respekt (v utkání se však ukázalo, že byl zbytečný), který postupně s přibývajícími minutami mizel; tým Hamikova se ujal vedení již v 15.vteřině zápasu z prvního útoku a první střely na naší branku, což byla docela studená sprcha; v dalším průběhu bylo ale stále víc patrnější, že přerostlíci jsou vesměs pomalí, neobratní a nic moc bruslaři (až na dvě tři výjimky) a že celý zápas bude soubojem se slovenským brankářem a fyzickou silou před ním; kluci se celý zápas dostávali na dostřel i do šancí, ale góla prostě ne a ne vstřelit; dnes celý náš tým šlapal na 100% a není vlastně moc co vytknout, krom té všeobecné střelecké impotence; góly v naší síti padaly plíživě, většinou po nějakém rychlém kontru; protrhnout střeleckou smůlu se nám podařilo až v samém závěru utkání za stavu 0:5, a to už bylo na obrat pozdě; za nasazení a předvedenou hru se ale kluci rozhodně stydět nemusí;

8.kolo

19.10.2014

VHK Vsetín  :  Technika Brno

3:16   (0:6) (3:3) (0:7)

góly VHK : 23:20 Jenáček (Stodůlka), 30:30 Stodůlka (Dohnal), 33:20 Bouček (Dohnal)

střely na branku16:53

sestava: Křenek R. (30. Krňa) - Jenáček, Sovjáková, Chrástecký, Stodůlka, Dohnal - Vindiš, Houser, Půček, Bouček, Cypris - Tyralík, Heryán

pohled z tribuny: soupeř sice dosud ani jednou v soutěži neprohrál a dalo se čekat, že asi bude dobrý, nicméně i přes ten debakl, který nám dnes uštědřil, mě herně nijak zvlášť nepřesvědčil; bohužel jsme to Technice dneska zase strašně usnadlili, poráží nás hrubé minely, úzký kádr, kolísavá forma brankářů...; jako přes kopírák, 1.útok v zápase, 15.vteřina, rána z boku na kruhu a...prohráváme 0:1; jestliže celá 1.třetina byla hrozná, v té druhé se kluci zvedli a podařilo se jim dokonce korigovat na 3:6, hra se opticky vyrovnala a vypadalo to, že se ještě pokusíme o zázrak; po sedmém gólu v naší síti se to ale zase začalo hroutit, no a 3.dějství nemá cenu ani komentovat (poměr střel 4:24, skóre 0:7...); snahu klukům upřít nejde, ale je z toho další jasná prohra rozdílem třídy;

9.kolo

26.10.2014

Kometa Brno  :  VHK Vsetín

14:2   (4:0) (5:0) (5:2)

góly VHK : 56:08 Půček, 57:00 Stodůlka

střely na branku54:9

sestava: Krňa (37. Křenek R.) - Jenáček, Sovjáková, Chrástecký, Stodůlka, Dohnal - Vindiš, Pospíšil, Půček, Bouček, Cypris - Tyralík, Heryán, Boháč

pohled z tribuny: už z poměru střel je zřejmé, že se celé utkání hrálo výhradně podle domácích not a že naši kluci na domácí (velice dobře bruslící) mužstvo prostě nemělo nárok; Kometa se od prvních vteřin valila do našeho pásma jako lavina a i když tomu tlaku naši hráči v čele s dobře chytajícím Krňousem dokázali v 1.třetině ještě jakž takž čelit, přesto domácí pozvolna, ale jistě, navyšovali skóre; k domácí brance jsme se prakticky po celý zápas nedokázali přiblížit, od druhého dějství to už byl víceméně takový kolotoč v naší obranné třetině; v samém závěru v pohodě hrající domácí vyrobili dvě hrubky, což nám umožnilo alespoň kosmeticky korigovat výsledek; přesto bych viděl i na naší straně jedno pozitivum, ani za rozhodnutého stavu naši kluci nic nevypouštěli a pořád hráli v rámci svých možností naplno a se ctí; Kometa patří k top týmům této soutěže, tak to tak zkrátka musíme brát a v úterý se pokusíme bodovat v Boskovicích;

10.kolo

28.10.2014

HC Boskovice  :  VHK Vsetín

4:10   (3:5) (1:2) (0:3)

góly VHK : 0:10 Stodůlka, 5:00 Kočí (Vindiš), 9:00 Bouček, 14:30 Bouček (Stodůlka), 15:30 Kočí (Cypris), 26:20 Bouček (Jenáček), 33:40 Půček, 46:28 Dohnal (Stodůlka), 49:00 Dohnal (Bouček), 53:00 Jenáček

střely na branku31:50

sestava: Křenek R. (43. Krňa) - Jenáček, Sovjáková, Stodůlka, Dohnal, Bouček - Vindiš, Pospíšil, Půček, Kočí, Cypris - Chrástecký, Tyralík, Heryán, Boháč

pohled z tribuny: v 1.třetině gólová přestřelka, podařilo se nám udeřit již za 10 vteřin, vzápětí jsme však inkasovali a tak to bylo vlastně pořád; kluci ale po celý zápas dobře bruslili a domácím postupem času ve skóre utekli; skvěle pak ve 3.třetině zachytal Tomášek Krňa a vytoužená výhra po několika zápasech v útlumu je na světě; dnes bych ale mezi všemi jednoznačně vysekl obrovskou pochvalu Šimonovi ("Jack" Jenáček), který to celé fantasticky táhl a dirigoval; velká pochvala celému týmu;

11.kolo

2.11.2014

Hodonín :  VHK Vsetín

12:3   (6:0) (5:0) (1:3)

góly VHK : 55:13 Boháč (Stodůlka), 56:52 Stodůlka, 57:53 Dohnal (Jenáček)

střely na branku42:21

sestava: Krňa (30. Křenek R.) - Jenáček, Sovjáková, Stodůlka, Dohnal, Bouček - Cypris, Pospíšil, Tyralík, Heryán, Boháč

pohled z tribuny: podobně jako v utkání mladších žáků...domácí byli povětšinou větší, bruslivější, šikovnější...v naší prořídlé sestavě jsme prostě neměli nárok a gólostroj Hodonína běžel na plné obrátky; v závěrečné třetině, kdy už za stavu 11:0 opravdu o nic nešlo, nám domácí přepustili iniciativu a dovolili našim klukům trochu si zastřílet a vstřelit i nějakou tu branku;

12.kolo

16.11.2014

VHK Vsetín  :  Břeclav

2:10   (0:3) (0:4) (2:3)

góly VHK : 41:10 Dohnal (Stodůlka), 45:00 Pospíšil (Sovjáková, Tyralík)

střely na branku23:39

sestava: Křenek R. - Jenáček, Sovjáková, Stodůlka, Dohnal, Bouček - Houser, Pospíšil, Cypris, Tyralík, Heryán, Vindiš

pohled z tribuny: po pravdě přiznám, že jsem z tohoto utkání viděl jenom střípky a zejména pak až 3.třetinu; podle údajů o střelbě v jednotlivých dějstvích zápasu soudím, že soupeř měl po celý zápas mírně navrch a asi daleko efektivněji využíval své šance; určitě to nebyl takový kolotoč jako v Břeclavi a kluci to nezabalili ani za stavu 0:7, za což je třeba smeknout; zkusíme zabojovat ve Znojmě...

13.kolo

17.11.2014

Znojmo : VHK Vsetín

9:6   (3:2) (2:0) (4:3)

góly VHK : 9:30 Dohnal (Jenáček), 17:50 Stodůlka (Pospíšil), 42:09 Pospíšil (Heryán), 43:00 Bouček, 48:00 Jenáček (Sovjáková), 50:00 Stodůlka (Cypris)

střely na branku31:28

pohled z tribuny: jako již tradičně, klukům hrubě utekl úvod zápasu - 14.vteřina...a gól v naší síti, za pět minut 3:0 pro domácí a vypadalo to na ručník; pak však domácí, jako by si byli jisti vítězstvím a tím, že Vsetín bude snadným soustem, začali hrát s menším zápalem a na ledě se začaly dít věci; náš tým se totiž osmělil a obdivuhodně se zvedl, kluci pozvolna vyrovnali hru a do přestávky dokonce snížili na rozdíl jediné branky; a Znojemští naše zmrtvýchvstání už nezachytili, resp. až do konce zápasu už nás zmáčnout nedokázali a k vidění byl totálně vyrovnaný hokej s mnoha šancemi na obou stranách (i poměr střel mluví o vyrovnanosti zápasu jasně 9:9, 10:10, 12:9); ve 3. dějství mi dokonce přišlo, že máme více ze hry, kluci spálili několik tutovek, rozhodčí za stavu 6:5 pro domácí neodpískal naprosto jasné tresné střílení za faul v úniku Járy Boučka (asi se báli vyrovnání...)...zkrátka, velikánská škoda, celý tým zaslouží za svůj výkon absolutorium (minimálně bod by nám za předvedenou hru slušel); musíme jít dál a jestli budou kluci pokračovat ve výkonu ze Znojma, nepochybuju, že nějaké ty body urveme v některém z dalších utkání;

14.kolo

22.11.2014

VHK Vsetín  :  Warrior Brno

7:8   (3:1) (2:3) (2:4)

góly VHK : 2:45 Půček (Pospíšil), 7:03 Dohnal (Stodůlka, Jenáček), 13:20 Vávra (Stodůlka, Jenáček), 24:15 Sovjáková (Stodůlka, Dohnal), 36:49 Dohnal (Sovjáková), 51:30 Sovjáková (Vindiš, Stodůlka), 54:46 Půček (Bouček, Dohnal)

střely na branku37:32

sestava: Křenek R. - Jenáček, Vávra, Sovjáková, Stodůlka, Dohnal - Houser, Pospíšil, Bouček, Půček, Bogáč - Vindiš, Chrástecký, Cypris, Tyralík, Heryán

pohled z tribuny: utkání jako noc a den předvedli naši kluci proti "válečníkům" z Brna; po výborné 1.třetině, v níž jsme byli lepší, soupeře jsme přestříleli 15:7 a zaslouženě jsme se ujali vedení 3:1, přišel po pauze na úpravu ledu doslova 30-ti minutový black-out, výpadek, za nějž náš tým pro změnu naprosto zalouženě pykal; byli jsme zničehonic strašně pomalí, nepřesní a soupeř si na ledě dělal co chtěl - přebruslili nás, kombinovali pomalu až do kuchyně a dělali z našich kluků takové sobotní statisty; za zmínku nicméně stojí překrásný gól Máry Dohnala, který v té naší mizérii obehrál sám snad všech pět protivníků a ještě přesnou střelou překvapil brněnského gólmana (tohle byla lahůdka!!!); ještě do poloviny 3.třetiny náš výpadek pokračoval a soupeř navýšil na 8:5, pak jsme ale dali kontaktní gól a jako mávnutím kouzelného proutku se rázem obraz hry změnil; sestava se stáhla na dvě pětky a útok za útokem se valil do obrany Warrioru; pět minut před koncem jsme snížili na rozdíl jediné branky a remíza visela ve vzduchu; bohužel, kluci už ten obrat nedotáhli a je strašná škoda ztráty bodů na domácím ledě, protože s Warriorem se prostě hrát dalo; návrat do sestavy po měsíční pauze oslavil Mates Vávra gólem od modré (super), docela dobře zachytal i Radim a nejvíc se mi dneska líbil Marek Dohnal, Pospec a Dan Stodůlka;

2:3   (1:1) (1:0) (0:2)

góly VHK : Dohnal (Stodůlka D.), Bouček (Dohnal), Vávra (Půček)

střely na branku-

sestava: Křenek R., Krňa - Vávra, Sovjáková, Stodůlka, Dohnal, Bouček, Jenáček, Houser, Půček, Urban, Pospíšil, Vindiš, Chrástecký, Cypris, Tyralík, Heryán

z doslechu: k fyzicky zdatnému soupeři jsme v 1.třetině opět měli zřetelný respekt, Slováci pálili na naší bránu dělové příklepy jak u Verdunu, ale postupem času jsme přebrali zápas do své režie, kluci ze Slovenska ztráceli na fyzičce a obratnosti a nakonec jsme si zaslouženě dokráčeli k výhře, kterou už kluci moc a moc potřebovali;

17.kolo

6.12.2014

Technika Brno  :  VHK Vsetín

7:2   (3:2) (2:0) (2:0)

góly VHK : 5:31 Půček, 11:00 D.Stodůlka (Dohnal)

sestava: Křenek R., Krňa - Vávra, Sovjáková, D.Stodůlka, Dohnal, Bouček, Jenáček, Houser, Půček, Urban, Vindiš, Chrástecký, Cypris, Tyralík, Heryán

z doslechu: lídra celé soutěže jsme pořádně potrápili, v 1.třetině se kluci dokonce ujali vedení 2:0, ale postupem času přeci jen domácí ukázali větší hokejovou kvalitu a zápas zvrátili na svou stranu; podle všech zpráv ale náš tým předvedl velice sympatický výkon;

18.kolo

7.12.2014

VHK Vsetín : Kometa Brno

1:15   (0:2) (0:6) (1:7)

góly VHK : 58:00 Jenáček

střely na branku13:39

sestava: Křenek R., Krňa - Vávra, Jenáček, Sovjáková, D.Stodůlka, Dohnal - Kočí, Vindiš, Bouček, Půček, Boháč - Chrástecký, Cypris, Tyralík, Heryán

pohled z tribuny: s velkým favoritem jsme dokázali držet krok jen v 1.třetině, pak už to ale nešlo a Kometa nás zcela zaslouženě přejela;