6.třída (r. 2002) - sezóna 2013/2014

I v sezóně 2013/2014 hrají naši šesťáci "Ligu mladších žáků", a to opět v Moravskoslezském kraji. Soutěž má celkem 32 kol, v nichž se 9 týmů střetne každý s každým celkem 4x. Poslední tým nikam nesestupuje, na druhé straně vítěz ligy nehraje žádné mistrovství republiky s vítězi ostatních skupin.

zápasy v sezóně 2013/2014:

Přehled všech utkání 6.třídy v 1.polovině sezóny najdete přehledně zde (klikni)

mistrovská utkání v 2.polovině sezóny:

19.kolo   22.12.2013

HC Poruba : VHK           4:3     (0:0) (1:2) (3:1)

góly:  35:43 Dědek (Wabi), 37:39 Wabi (Půček), 41:05 Sovjáková

poměr střel:  není k dispozici

sestava: Křenek - Kočí, Vindiš, Dědek, Půček, Wabi Calaba - Houser, Sovjáková, Cypris, Chrástecký,Tyralík - Urban, Kuchařík, O.Hradil

z doslechu: v utkání jsme (asi dosti nečekaně) byli celkově lepším týmem a dokázali jsme si vypracovat i řadu gólových šancí; kdoví, co se v týmu Poruby událo, ale tým, který nás v této sezóně již 2x s přehledem přehrál, resp. zdrtil, měl v tomto zápase s našimi chlapci obrovské problémy; nakonec jsme velmi smolně prohráli až gólem, který padl 12 sekund před koncem utkání v přesilové hře Poruby, kterou údajně domácím vyloženě daroval a necitlivě připískl místní rozhodčí (!); velká škoda, že to kluci neudrželi, minimálně bod jsme si podle všech referencí v tomto utkání za sympatický výkon určitě zasloužili.

20.kolo   22.1.2014

VHK : AZ Havířov        3:7     (1:4) (0:1) (2:2)

góly:  15:50 Kočí, 53:45 Půček (Kočí), 58:05 Kočí (Půček)

poměr střel:  11:57

sestava: Křenek - Kočí, Vindiš, Půček, Dědek, Kuchařík - Houser, Chrástecký, Wabi Calaba, Urban, Cypris - Heryán,Tyralík

pohled z tribuny: nenechte se zmást, žádné vyrovnané utkání se opravdu nekonalo, ba právě naopak, vzhledem k tomu, co předváděl náš soupeř, lze jednoznačně říct, že výsledek je pro nás velmi, ale velmi přívětivý (kolik dneska spálili AZeťáci šancí, kolik toho chytil Ráďa, kolikrát zvonila tyčka...?); přitom jsem si při pohledu na kluky z Havířova při rozbruslení říkal "dneska by to šlo", až na dva větší kousky se po ledě proháněli samí střízlíci a hráči velikosti našich pátých tříd - bohužel, soupeř doslova 'klamal tělem'; první útok - gól, druhý útok - gól, třetí útok - gól, 3.minuta - 0:3 !!!; pohyb, důraz, rychlost ve všech řadách, síla na puku, perfektní zakládání útoku, najíždění, každý hráč AZ věděl co má dělat a kde má být...; opravdu mi to připomnělo naše zářijové mistráky z kraje sezóny (snad jen ty Vítkovice jsou ještě lepší); a naše aktivita? - 1.třetina 4 střely mezi tyče, 2.třetina 5 střel a ve třetí jsme se zmohli jen na 2 rány na gólmana (!) - nutno říct, že obě skončily v síti, což je 100% úspěšnost:-); fakt nám to dopředu moc nešlo, přesto je třeba zmínit, že pár tutovek bylo i na našich hokejkách (Honza Heryán i Jára Cypris však nikým neatakováni své megašance promarnili); náš první i druhý gól, to byly ukázkové 'haluze', aneb když nevíš co s pukem vystřel směrem na bránu, naopak hezký moment byl aspoň ten náš třetí kousek, když to kluci při naší přesilovce 5:3 naservírovali Vencovi na modrou a jeho příklep skončil až za zády soupeřova gólmana; po zápasech v Porubě a Třinci a po výhře nad Frýdkem jsme si možná mysleli, že naše hra jde nahoru, ale bohužel není tomu tak; proti bruslivým soupeřům zkrátka nestíháme (všichni bez rozdílu);

21.kolo   4.1.2014

HC Třinec : VHK          5:4     (0:0) (4:1) (1:3)

góly:  31:18 Wabi (Kočí, Cypris), 44:26 O.Hradil (Wabi), 48:50 Wabi (Kočí), 57:00 Kočí

poměr střel:  42:30

sestava: Křenek - Kočí, Vindiš, Wabi Calaba, O.Hradil, Chrástecký - Houser, Sovjáková, Cypris, Heryán,Tyralík - Dědek, Půček, Kuchařík

pohled z tribuny: po dramatu v Porubě (s poněkud trpkým koncem pro naše barvy) jsme i v dalším utkání sahali po bodech; a byly by naprosto zasloužené, neboť Třinci jsme dnes byli zcela vyrovnaným soupeřem; bohužel nám herně trochu utekla 2.třetina a už jsme to manko nedohnali, nicméně obecně bych náš dnešní výkon v klidu označil za jeden z nejlepších v této sezóně; naprosto excelentně nám zachytal Ráďa, a to se pak mužstvu před ním opravdu jinak hraje; obrana byla vcelku spolehlivá a směrem dopředu jsme často pěkně zakombinovali a podle mě jsme určitě měli v konečném součtu mnohem víc vyložených gólovek než domácí; bohužel nás stále trápí to zakončení, když ani ty nejvyloženější šance nekončí naším gólem (snad se to někdy zlomí); je vidět, že v soutěži jsou týmy, na které herně máme a je určitě jen otázkou času, koho kluci zlomí a to štěstíčko se taky už jednou přikloní na naší stranu (že by to ve středu odnesl Frýdek?); a vedle Radima bych ještě dneska vyzdvihl výkon Vency v obraně (můj neskromný pohled), to se mi fakt líbilo;

22.kolo   8.1.2014

VHK : HC Frýdek-Místek     10:7     (6:2) (3:2) (1:3)

góly:  5:09 Dědek (Sovjáková), 8:47 Wabi (O.Hradil), 9:16 Wabi (O.Hradil), 10:42 Kuchařík (Sovjáková), 13:41 Půček, 18:23 Kočí (Půček, Kuchařík), 28:04 Půček (Kuchařík), 33:40 Wabi, 36:03 Kočí, 57:08 O.Hradil (Chrástecký)

poměr střel:  42:31

pohled z tribuny: tak a je to tu, konečně ta tolik vytoužená výhra!!! mrkněte na můj komentář z předchozího zápasu, v němž prorokuju "že by to ve středu odnesl Frýdek?"  - stalo se; do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, kluci dobře bruslili, napadali a vytvářeli si od prvních sekund zápasu jednu šanci za druhou; puky však poskakovaly po brankovišti, střely těsně míjely bránu, Venca orazítkoval tyč...vypadalo to, že nás zase ta koncovka utrápí; pak však Frýdek špatně vystřídal, v obraně soupeře se otevřela ohromná díra, Terka krásně našla Matyho, no a jeho blafák do forhendu bývá pro hostující gólmany většinou nechytatelný; paráda, 1.gól nás uklidnil a kluci svého soupeře až do konce první části vůbec nešetřili (i poměr střel 20:10 hovoří jasně o tom, kdo v této fázi zápasu udával tempo hry); do 2.třetiny jsme vstupovali s velkou výhodou a očekáváním, neboť se soupeř vyfauloval a téměř 2 minuty hry pěti proti třem nás mělo definitivně nasměrovat k vítězství; bohužel jsme celou tuto přesilovku doslova promrhali, žádný útok se nedokázal nějak usadit v pásmu soupeře, neřkuli něco kloudného vymyslet (byla to prostě hrůza); a právě od tohoto okamžiku mi přišlo, že pozvolna začínáme vyklízet pole; kluci začínali propadat, soupeř kupil šance, utkání se vyrovnalo; za stavu 7:4 nás hodně držel Radim, soupeř měl několik tutovek a mohl se dostat na dostřel; naštěstí pak obránce soupeře trefil na modré Wabiho do holení a v rychlém brejku náš snajpr už nebyl k dostižení; stav 8:4 nás uklidnil, pak se trefil Venca do šibenice a třetina se poměrně v klidu dohrála; jestliže doposud jsem měl z utkání radost a poměrně dobrý dojem, musím říct, že 3.dějství mě vrátilo do reality - celý tým po přestávce na ledě působil takových 5-6 minut zase jako partička nebruslivých kuželů (proč?); kluci z Frýdku zabrali a do našeho pásma se valil jeden útok za druhým; soupeř snížil na 9:6 a začali jsme se fakt strachovat o výsledek; na ledě se najednou odehrávala úplná holomajzna a nebylo to pěkné pokoukání; trenéři museli hru stáhnout na dvě lajny a naštěstí se nám podařilo tři minuty před koncem skórovat a to už bylo jasné, že soupeř to neotočí; hurá, sláva, je to doma; historie se neptá, máme vydřené 2 bodíky a já to klukům ze srdce přeju:-); třeba nás to nakopne i do dalších zápasů (jen ta pachuť za zpackanou 3.třetinu zůstává); a ještě bych dneska vyzdvihl Terku, která byla na ledě u všeho podstatného (u 9 gólů z 10!), přidala 2 asistence...pro mě je to zkrátka 'hvězda' utkání:-).

23.kolo   28.1.2014

HK Nový Jičín : VHK        10:1     (3:0) (6:0) (1:1)

góly:  54:25 Kuchařík

poměr střel:  37:22

sestava: Křenek - Kočí, Vindiš, Půček, Dědek, Wabi Calaba - Houser, Sovjáková, Kuchařík, Urban, Chrástecký - Cypris, Heryán,Tyralík

pohled z tribuny: utkání se nám zase absolutně nevyvedlo; opět jsme prožili náš děsný začátek, neboli 20.vteřina a 1:0 pro domácí (!); jistě, to se může stát, ale nám se to stává docela často (naposledy např. v předešlém zápase s Havířovem) - chlapci, nechtělo by to více koncentrace na rozcvičce a v kabině?; tohle ale určitě nebyl ten rozhodující moment,  proč jsme dostali na cestu pěknou nálož gólů; až do 13. minuty to z naší strany nebylo nijak špatné, domácí byli sice lepší, daleko hokejovější a velmi nebezpeční, ale i nám se dařilo nejednou ohrozit domácí branku; pak jsme však náhle úplně odešli, soupeř stupňoval svůj tlak a odskočil nám i brankově (nicméně hlavně díky Ráďovi jsme se stále alespoň výsledkově jakž takž drželi ve hře); druhé dějství se už ale proměnilo v jasný brankostroj Nového Jičína, který prokázal skvělou efektivitu (13 střel mezi tyče - 6 fíků; Radim za ty góly ale fakt nemohl); naši chlapci vůbec nestíhali a zákonitě to asi i zabalili (nebo se mi to jen zdálo?); zkrátka, po dvou třetinách nebylo vůbec o co hrát, přičemž stav 9:0 zjevně zapůsobil i na suverenitu domácího mužstva, neboť to nám ve třetí třetině dovolilo nečekaně mnoho pobytů v jejich obranném pásmu, řadu střel a šancí; Jičín jsme v této fázi zápasu dokonce přestříleli a po jednom ze zmatků na straně domácích se puk náhle vynořil před Dodem, který zaznamenal alespoň náš čestný úspěch; náš herní projev se bohužel nemění, je to špatné; jediný hráč, který mě dnes zaujal svým výkonem a chtěl bych ho vyzdvihnout, byl Radim v brance (někteří další měli hezké momenty, ale Ráďa nás zcela jistě uchránil před daleko větším přídělem - můj názor);

24.kolo   19.1.2014

VHK : HC Černí vlci Rožnov p/R.     4:9     (1:3) (2:2) (1:4)

góly:  11:20 Cypris (Tyralík, Kočí), Urban (Kočí, Kuchařík), Půček (Kuchařík), Půček (Wabi, O.Hradil)

poměr střel:  17:46

sestava: Křenek - Kočí, Vindiš, Půček, Dědek, Chrástecký - Houser, Kuchařík, Cypris, Heryán,Tyralík - Wabi Calaba, O.Hradil, Urban

pohled z tribuny: utkání bylo vyrovnané jen v první třetině, druhá už byla z naší strany dosti slabá (na střely 5:20) a ta třetí...tak to už bych raději ani nekomentoval (3:14); soupeř byl po celé utkání vždy o jeden až dva kroky napřed a do nějakého tlaku nás nepustil, resp. my jsme si ho vytvořit nedokázali; výborná byla především první lajna soupeře, která jednoznačně zápas rozhodla; měli jsme pár dobrých šancí a začátkem třetí třetiny jsme dokonce snížili na 4:5, ale jinak to dneska bylo z naší strany směrem dopředu strašně jalové; dlouho nás v šanci na přijatelný výsledek držel Radim, kterého bych skutečně chtěl pochválit (zdá se mi poslední dobou nějak jistější a hokejovější); ve třetí třetině jsme úplně vypadli z role a soupeř zcela zaslouženě trestal naší stojatou hru plnou nepřesností; jsem naprosto přesvědčený o tom, že celá řada našich borců nemá na zápasy v 6.třídě fyzičku a v utkání je to zákonitě vidět;

25.kolo   18.3.2014

HC Slezan Opava : VHK    12:2   (5:1) (4:0) (3:1)

góly:  Boháč (Houser), Půček (Kočí)

poměr střel:   52:31

sestava:  Křenek (40. Krňa) - Kočí, Vindiš, Kuchařík, Půček, Dědek - Sovjáková, Houser, Wabi Calaba, Cypris, O.Hradil, Boháč - Chrástecký, Heryán, Tyralík

z doslechu: s Opavou jsme hráli před týdnem na Lapači a soupeř ukázal hru plnou pohybu a bruslení; dnes tomu nebylo jinak, domácí nás po celý zápas tlačili a my jsme se dostávali k bráně soupeře jen velmi, velmi obtížně; postupem času jsme čím dál méně bruslili, málo jsme napadali, často z nás byly jen kužely, které domácí v cestě za góly celkem v pohodě přecházeli (prostě nic nového pod sluncem v naší letošní hře); za zmínku ale určitě stojí, že Robin Boháč zaznamenal svojí úplně 1.trefu v dresu šestek (velká gratulace); už zítra máme na programu další dohrávku, tentokrát s Porubou, a já opravdu věřím, že si v posledním domácím utkání sezóny dojdeme pro letošní 4.výhru (!).

26.kolo   1.2.2014        VOLNO

27.kolo   8.2.2014

VHK : HC Vítkovice          0:19     (0:4) (0:8) (0:7)

góly:    -

poměr střel:  17:85

sestava: Křenek - Vindiš, Kuchařík, Půček, Dědek, Wabi Calaba - Houser, Sovjáková, Cypris, O.Hradil,Tyralík - Urban, Chrástecký

z doslechu:  dnes asi raději bez komentáře, lídr soutěže prostě prokázal své kvality (85 střel na naší bránu, dá se tomu vůbec věřit?)

28.kolo   19.3.2014

VHK : HC Poruba        4:9     (1:4) (2:3) (1:2)

góly:  8:00 Wabi (O.Hradil), 35:36 Půček (Kočí, Heryán), 38:27 Wabi (Sovjáková, Kočí), 53:08 Wabi (O.Hradil)

poměr střel:   28:40

sestava:  Křenek - Kočí, Vindiš, Kuchařík, Půček, Dědek - Sovjáková, Houser, Wabi Calaba, Cypris, O.Hradil - Boháč, Chrástecký, Heryán

pohled z tribuny: poslední domácí mistrák letošní sezóny nám přinesl určitě hratelného soupeře, nicméně přišlo mi, že na klucích byla patrná únava ze včerejšího mače s Opavou a tak jsme v zápase působili dosti ospale; přesto jsme si po celý průběh zápasu dokázali vytvářet jasné gólové šance, které při troše štěstí a více klidu v zakončení mohly přinést daleko příznivější výsledek; kluci z Poruby od ledna klesají tabulkou a stejně jako my, i oni v klidu zvládli nakoupit 'dvacítku' ve Vítkovicích; na ledě však přeci jen patrný rozdíl mezi naším týmem a Porubou byl; kromě viditelně svižnějšího bruslení Porubáků jsme se totiž dopouštěli obrovských chyb ve středním i obranném pásmu, které náš soupeř prostě dokázal efektivně trestat; je to stará písnička, nečistíme důsledně prostor kolem naší branky a řada našich útočníků se nám rozhodně nevrací kvapíkem, ale spíše výletním tempem pozorujíc, jak to celé dopadne; ve výsledku se opakovaně stává, že i když obránce či Radim střelu pokryjí, z druhé vlny nám to nikým nehlídán soupeřův hráč v klidu dorazí do brány (dnes to bylo tak 4x, 5x); na téhle nedůslednosti budeme muset hodně zapracovat, protože se to s námi táhne celou sezónu; ale jak říkám, tutových šancí jsme měli dost a dost a výsledek mohl být úplně jiný; šlo zejména o brejkové situace, na které máme rychlostně dobře vybavené borce - Wabiho, Ondru Hradila či Půčise - to nám docela jde, ale ve výsledku je opravdu málo; sezóna je tedy u konce, žádnou díru do světa jsme neudělali, ale to nikdo ani nečekal; kluky čeká ještě moře práce, zatím to totiž moc hokejové není; příští rok bude většina z nich hrát sedmou třídu (příp. starší žáky), kde se už půjde do těla, a to bude bezesporu další velký zlom v jejich hokejovém životě; uvidíme kdo a jak si s tím poradí...

29.kolo   16.2.2014

HC AZ Havířov : VHK     13:3     (2:2) (6:1) (5:0)

góly:  5:59 Wabi (Kočí), 11:45 Kočí, 37:06 O.Hradil

poměr střel:  49:17

sestava: Křenek - Kočí, Kuchařík, Půček, Dědek, Wabi Calaba - Houser, Vindiš, Cypris, O.Hradil, Urban, Boháč

pohled z tribuny: dneska se nedívejte na výsledek, celý náš tým se totiž dvě a půl třetiny vydal ze všech sil, všichni ve všech řadách dřeli podle svých hokejových schopností a musím klukům opravdu vyseknout poklonu; 1.třetina byla naprosto suprová, ujali jsme se vedení 2:0, kluci se neskutečně snažili a domácí z nás byli zjevně nervózní; v zápase jsme měli řadu velmi pěkných hokejových momentů, nejednou jsme 2.tým tabulky přehráli pohlednou kombinací a ono to v těch našich klucích fakt někde je:-); bohužel nejsme schopni maximálního výkonu po celý zápas; domácí postupně svým skvělým bruslením i zjevnou fyzickou převahou utáhli šrouby a od 2.třetiny přidávali jeden gól za druhým; nebyl to žádný válec na jednu branku, už jsme nebyli za myš, s níž si kočka pohrává, ale musíme objektivně přiznat, že kluci z Havířova byli herně o dost výš a dál než náš tým; v závěru zápasu už jsme bohužel nestačili takřka v ničem, ale já prostě dnešní zápas řadím v sezóně strašně vysoko a všechny naše kluky bez rozdílu bych opravdu pochválil za tu viditelnou bojovnost a snahu neprodat kůži lacino; moc pěkný zápas;

30.kolo   23.2.2014

VHK : HC Třinec          2:8     (1:2) (0:4) (1:2)

góly:  0:38 Urban (O.Hradil), 53:27 Kočí (Půček)

poměr střel:  23:37

sestava: Křenek (50. Krňa) - Kočí, Kuchařík, Půček, Dědek, Urban - Sovjáková, Vindiš, Wabi Calaba, O.Hradil, Boháč - Cypris, Heryán, Tyralík

pohled z tribuny: než se soupeř na Lapači rozkoukal, už mu tam po pěkné přihrávce Ondry Hradila šoupl Mára Urban první gól; pak se hrál velmi vyrovnaný zápas, v němž nás bohužel jako již tolikrát v téhle sezóně zradila koncovka; zatímco náš soupeř mnohdy i lacino skóroval, naši útočníci i v těch nejvyloženějších šancích selhali; škoda, obraz hry by byl jistě jiný za stavu 3:3, než když se to hrálo 1:6; byť jsem měl včera již trochu zastřený zrak:-), viděl jsem z naší strany i řadu povedených hokejových akcí, za což je potřeba náš tým pochválit; Třinec byl prostě hratelný soupeř a poměrně vysoká porážka je trochu zkreslující vzhedem k tomu, jak kluci včera hráli.

31.kolo   26.2.2014

HC Frýdek-Místek : VHK      4:8     (1:2) (1:2) (2:4)

góly:  1:13 Wabi (O.Hradil), 8:22 Wabi (O.Hradil), 22:23 Půček (Kuchařík), 24:39 O.Hradil (Kočí), 50:28 Wabi, 51:25 O.Hradil (Sovjáková), 52:06 Dědek (Půček, Kuchařík), 58:29 Urban (Půček)

poměr střel:  20:44

sestava: Křenek - Sovjáková, Vindiš, Wabi Calaba, O.Hradil, Urban - Kočí, Chrástecký, Kuchařík, Půček, Dědek - Boháč, Cypris, Heryán, Tyralík

pohled z tribuny: tak za dnešní výkon musím všechny naše hráče do jednoho opravdu moc pochválit, neboť domácím ukázali, že hokej hrát umíme (!); všichni kluci (a Terka) dneska bruslili nadoraz, snaha poprat se o výsledek z nich čišela na sto honů a od první chvíle jsme na ledě byli o dost lepší než náš soupeř; v zápase jsme předvedli mnoho krásných hokejových akcí, kluci si to dávali jak nikdy, hráli kolektivně a byla to prostě radost; skvěle dneska zahráli opravdu všichni, ale nedá mi to a přeci jen bych ze svého pohledu vyzdvihl tandem Ondra Hradil - Wabi (naše nejstarší tahouny), přičemž hlavně Ondra posílal Wabimu jednu hezčí přihrávku za druhou (Wabimu bych nicméně doporučil, aby si nacvičil nějakou tutovou fintu, protože jeho 6 samostatných nájezdů po překrásných kolmicích jeho spoluhráčů je třeba vyjádřit i gólově:-), ale jinak vážně dobrý; náš soupeř mě nijak zvlášť nezaujal, řada protihráčů měla obrovské bruslařské problémy, což nám samozřejmě vyhovovalo; po dvou třetinách mohlo být hotovo, měli jsme mraky gólovek (poměr střel 10:28 pro nás), nicméně jsme domácím odskočili "jen" na 1:4; vzhledem k tomu, že nám dosti často docházejí ve druhé polovině zápasů síly, jsme tak stále ještě nemohli být v klidu; a o klid jsme definitivně přišli, když soupeř skutečně na začátku 3.třetiny snížil poměrně z ničeho na rozdíl jediné branky; naštěstí kluci zase zabrali, během necelých 3 minut nasázeli Frýdku 3 góly a utkání jsme pak již v pohodě dovedli do sladkého vítězného konce; dneska ogaři = SUPER, SUPER, SUPER !!!

32.kolo   1.3.2014

VHK : HK Nový Jičín     4:13     (2:3) (1:7) (1:3)

góly:  3:17 Půček (Kočí), 11:46 Wabi (Urban, Kočí), 20:13 Wabi (Urban), 44:28 Turek (Kuchařík)

poměr střel:  20:56

sestava: Křenek (40. Krňa) - Chrástecký, Sovjáková, Wabi Calaba, Turek, Urban - Kočí, Vindiš, Kuchařík, Půček, Dědek - Boháč, Cypris, Heryán, Tyralík

pohled z tribuny: třetí celek tabulky je opravdu těžký soupeř, který nám letos opakovaně nadělil 'desítku', a tak jsem vlastně jen čekal, nakolik budeme schopní útočné smršti novojičínských bruslařů čelit; v 1.třetině se nám to ještě dařilo poměrně dobře, Radim sice již v 8.sekundě úplně první střelu zápasu z kruhů musel lovit ze své sítě, ale pak jsme začali hrozit i my, hra se srovnala a měli jsme i řádku pěkných příležitostí; Půčis záhy vyrovnal a naše naděje na dobrý výsledek šly ruku v ruce s tím, že kluci z Jičína (ale i jejich trenéři) byli jaksi přespříliš nervní, agresivní a páchali jeden faul za druhým; až do konce 1.třetiny se tak v plném počtu hráčů příliš nehrálo, což nekompletního soupeře dosti v jeho tlaku eliminovalo; po pěkné akci zvýšil Wabi na 2:1, nicméně Jičín ještě do přestávky zvládl skóre otočit; již po pár vteřinách druhé části hry se nám podařilo vyrovnat a mohlo se zdát, že dneska možná i něco uhrajeme, bohužel z naší strany to od této chvíle bylo vše, neboť pak už bylo na ledě jen jedno mužstvo; Jičín zvýšil obrátky a nedal nám prostě žádnou šanci; góly přibývaly v rychlém sledu, naši hráči kupili chybu za chybou a k zakončení jsme se prakticky již nedostali (poměr střel ve 2.třetině 4:24 pro soupeře mluví jasně); ve stejném duchu se pak odvíjelo utkání i v třetině poslední a tým Nového Jičína zcela zaslouženě zvítězil; když to shrnu, Radim dneska střídal dobré zákroky s vyloženě lacinými brankami, obrana nestíhala přebírat hráče a vázla rozehrávka, no a útok nám po dvaceti minutách zvadl; snahu však klukům upřít rozhodně nelze a pár pěkných akci tam bylo i z naší strany; za týden v Rožnově to třeba bude zase lepší.

33.kolo   8.3.2014

HC Černí vlci Rožnov p/R. : VHK     16:2     (6:0) (5:1) (5:1)

góly:  23:04 Urban (Půček), 45:04 Cypris (Půček)

poměr střel:  68:12

sestava: Křenek - Chrástecký, Kuchařík, Urban, Půček, Dědek - Kočí, Vindiš, O.Hradil, Boháč, Cypris, Heryán

pohled z tribuny: děs a hokejová hrůza z naší strany, líbivá hra plná pohybu a individuální šikovnosti na straně soupeře; jestliže jsme letos s Rožnovem 3x sehráli partii, v níž soupeř nijak zvlášť nezářil, ale spíše nás vždy utahal a udolal, tak dneska nám ukázal opravdu velkou sílu; svojí roli sice určitě sehrál fakt, že takové hromotluky, jací se dnes proháněli ve žlutých dresech, aby člověk v této soutěži pohledal (v osobních soubojích jsme skutečně mnoho šancí na úspěch neměli), nicméně jsou tu ještě jiné hokejové dovednosti a v těch jsme bohužel všichni bez rozdílu a na plné čáře propadli; v posledním utkání s Novým Jičínem jsme inkasovali již v 8.vteřině zápasu, dnes jsme to vytáhli na sekundu 9. (!) a při nástupu do 3.třetiny jsme si to na chlup zopakovali (opravdu nevím, co si o tom mám myslet); soupeř nás v našem pásmu rozebíral na prvočinitele a když už se nám podařilo z pásma dostat puk, povětšinou nám ho domácí okamžitě sebrali; Radim podobně jako v utkání s Jičínem dnes opět pustil tolik laciných gólů, že jsme se na tribuně jen udivěně na sebe dívali, kudy mu to zase proboha do té brány propadlo (s pochopením ovšem říkám, že když na vás jde taková smršť střel jakou dnes Černí vlci předvedli, musí to zatavit snad každého);  přes tu všechnu naší marnost jsme se v zápase přece jenom k bráně soupeře několikrát dostali a byly to dokonce i tutovky (Maty by mohl vyprávět), ve srovnání s domácím týmem toho však bylo jako šafránu; za zmínku tak stojí snad jen skutečně vyvedená střela Máry Urbana tahem od modré přímo do horního růžku domácího gólmana a několik individuálních průniků; a kterak se 'smetana za práci jiného slíznouti dá', nám v plné kráse předvedl dnes zcela neviditelný útočník Jára, neboť náš druhý gól od A do Z padá na triko agilního Honzy Půčka (očití svědci vědí, o čem mluvím); máme to dnes za sebou a je to vskutku neveselá realita:-(.

34.kolo   12.3.2014

VHK : HC Slezan Opava       3:5     (0:2) (2:3) (1:0)

góly:  23:32 Wabi (O.Hradil), 30:49 Kočí (Dědek), 55:15 Dědek (Kuchařík)

poměr střel:  20:47

sestava: Křenek - Vindiš, Kuchařík, Wabi Calaba, O.Hradil, Boháč - Sovjáková, Chrástecký, Kočí, Půček, Dědek - Cypris, Heryán, Tyralík

pohled z tribuny: uhráli jsme výborný výsledek, který ovšem tak úplně neodpovídá tomu, co se dělo na ledě (zejména ve 2.třetině nás soupeř opravdu ždímal); soupeř byl jako již tradičně ve srovnání s námi mnohem hokejovější, opavští kluci všechno dohrávali, pořád bruslili a taky neváhali přitvrdit v soubojích o puk (dneska bylo k vidění spousty nepěkných faulů kolenem, napadení apod., sem tam ale rozhodčí pustili podobné věci i nám - mladí rozhodčí to zkrátka vůbec nezvládali a např. Honza Půček měl určitě jet trestné střílení poté co byl ve 100% šanci ukázkově podražen); naše hra spočívala spíše v brejcích, neboť přejít nějak plynule z obrany přes střední pásmo nám prostě přes hráz červenobílých nešlo; Opaváci nás často již po buly uzamkli v našem pásmu a neustálým rotováním přisoudili našim klukům roli statistů stahujících se jako zeď k Radimovi před bránu (tím jsme ale zblokovali mraky střel:-); jak už jsem říkal, ve 2.dějství tlak soupeře vrcholil (poměr střel 6:21) a je paradox, že z těch našich 6 pokusů jsme dali 2 góly - nejprve Ondra Hradil plácl do puku tak šikovně, že nádherně vysunul do brejku Wabiho za opavské obránce a náš střelec nedal bekendovým blafákem pod víko gólmanovi šanci, no a náš druhý gól, Maty vyslal Vencu (dnes hrajícího od září poprvé v útoku) na křídlo, ten si obránce soupeře šikovně prohodil a stejně jako Wabi rovněž nekompromisně bekendem zavěsil; 3.třetina mi už přišla zase vyrovnanější, pár střídání nás soupeř drtil, v jiných jsme zase zahrozili my (poměr střel 7:15) a dokonce jsme i přidali další gól; celkově se utkání špatně hodnotí, chvílemi vypadal soupeř velmi hratelně, ale pak měl zase pasáže, kdy jsme se vozili na kolotoči; každopádně je to jeden z našich nejlepších výsledků v této sezóně a myslím, že to kluci odmakali; a ještě bych dodal, že se mi dneska líbil výkon Maxe v obraně a taky mě čím dál víc překvapuje Robin Boháč, jenž ač vlastně hokejový nováček si v zápasech šestek nepočíná vůbec zle; tož tak, s Opavou máme odvetu již příští úterý a třeba se nám zadaří ještě víc...

35.kolo   15.3.2014        VOLNO

36.kolo   22.3.2014

HC Vítkovice : VHK    26:0   (13:0) atd.

góly:  -

poměr střel:  74:4

sestava:  Křenek - Vindiš, Houser, Wabi Calaba, O.Hradil, Boháč - Sovjáková, Chrástecký, Cypris, Heryán, Bouček

z doslechu: výsledek mluví za vše, poslední utkání v sezóně na ledě neporazitelných Vítkovic dopadlo naprosto podle očekávání (po 1.třetině, kterou jsme prohráli vysoko 13:0, nám domácí dokonce nabídli přechod na hrubý čas, čehož jsme s díky využili - je to samozřejmě trochu silná káva a potupa, nicméně nutno říct, že Vítkovice jsou letos jako buldozer a pohrávají si se všemi konkurenty v soutěži rozdílem třídy, v našem případě pak rozdílem tříd několika); a je po sezóně...