V sezóně 2013/2014 hrají naši páťáci Ligu mladších žáků Zlínského kraje, která je rozdělena na základní část a nadstavbu. Do tabulky se v základní části sčítají body z výsledků 5. a 7.třídy, poté se kluby rozdělí tak, že první čtyři ze součtové tabulky hrají nadstavbu s týmy Ligy mladších žáků Jihomoravského kraje, zbytek hraje již jen mezi sebou ve Zlínském kraji tzv. "skupinu útěchy".

2. Valašské Meziříčí 14 12 1 1 140:31 25
5. Vsetín 14 6 0 8 76:76 12
6. Uherský Ostroh 14 5 0 9 62:68 10
7. Uherské Hradiště 13 4 1 8 75:90 9
8. Uherský Brod 14 0 0 14 23:246 0

pozn.:  odložený zápas 12. kola (1.12) Uherské Hradiště - Brumov-Bylnice již nebude odehrán a nebude se počítat do tabulky

Pětky zakončily sezónu 2013/2014 remízou s rivalem ze Zlína

V posledním utkání náročné hokejové sezóny se střetli páťáci v domácím prostředí se svými vrstevníky ze Zlína. V dramatickém zápasu, v němž hráči na obou stranách neproměnili celou řadu vyložených šancí, se oba soupeři nakonec rozešli smírně.

VHK - Ševci Zlín    5:5  (3:1) (1:2) (1:2)

góly: O.Hradil 2, Kočí 1 (SN), Půček 1, Kuchařík 1

zápasy v sezóně 2013/2014:

Přehled všech utkání v základní části soutěže 5.tříd najdete přehledně zde (klikni)

mistrovská utkání - nadstavbová část:

1.kolo

4.1.2014

VHK Vsetín  :  HC Uherský Brod

15:3   (5:0) (4:0) (6:3)

góly VHK : 1:21 Chytil, 9:55 Chytil (Hrňa), 12:31 Urban (Žák), 13:23 Žák (Sousedík), 17:12 Urban (Sousedík), 20:21 Žák (Sousedík, Urban), 21:01 Hrňa, 34:02 Žák (Hrňa, Mikl), 38:10 Hrňa (M.Kašpar), 45:21 Urban (Kovář, Sousedík), 45:39 Chytil (Hrňa), 47:19 Urban (Polách), 48:20 Hrňa (M.Kašpar), 51:54 Hrňa, 55:56 A.Kašpar (Hrňa)

střely na branku:   34:12

sestava: Krňa - Kovář, Polách, Urban, Sousedík, Žák - Mikl, Vaščák, M.Kašpar, A.Kašpar, A.Hradil - Hrňa, Chytil, Vávrová

z doslechu: (přátelé, kdo to má psát???, taková branková úroda...:-); no, zdá se, že kluci z Brodu prožijí svou hororovou sezónu až do konce; jak už jsem tu jednou psal, průměr téměř 18 obdržených gólů na zápas po základní části mluví prostě za vše; z čísel o utkání je evidentní, že prakticky každá naše druhá střela skončila v bráně soupeře (Brod údajně dokonce cestou na zápas musel ze zdravotních důvodů vrátit domů gólmana a zaskakoval za něj hráč z pole:-), celý náš tým si s chutí zahrál a zastřílel a mezi všemi jistě nelze opomenout dosavadního svátečního střelce, Adama Hrňu, jehož bodovou bilanci v utkání 4+4 (!) nelze než nazvat 'one man show'; vzhledem k síle soupeře nemá cenu dělat nějaké rozbory a závěry naší hry, ty opravdové hokejové zkoušky naší výkonnosti přijdou až v zápasech s Brumovem a Ostrohem, ale za včerejší výkon je třeba všechny do jednoho pochválit;

2.kolo

12.1.2014

VHK Vsetín  :  HC Brumov-Bylnice

11:9   (3:4) (4:3) (4:2)

góly VHK : 10:46 Dědek (Půček), 12:42 Kuchařík (Kočí, Polách), 17:50 Půček, 21:00 Kuchařík (Půček, Dědek), 23:53 Půček (Kočí), 34:22 Dědek (Urban, Žák), 36:43 Půček (Kuchařík, Dědek), 43:36 Hrňa (Urban), 47:17 Kočí (Půček), 48:59 Půček (Kočí), 53:12 Kuchařík (Půček, Dědek)

střely na branku:   41:54

sestava: Krňa - Kočí, Polách, Půček, Dědek, Kuchařík - Kovář, Mikl, Urban, Žák, A.Kašpar - Vávrová, Vaščák, Chytil, Hrňa, M.Kašpar, A.Hradil

pohled z tribuny: dneska byla k vidění dramatická přestřelka, v níž jsme byli nakonec tím šťastnějším týmem; soupeř měl spoustu šikovných hráčů, spoustu střel a spoustu šancí (ale to my taky); snad mě nikdo nenařkne z protěžování či zaujatosti, ale zápas nám prostě vyhrála první pětka, jejíž souhra byla pro oko diváka potěšením (místy to byl až takový malý hokejový koncert; a mimochodem Pučis vyrovnal bodovovu bilanci Adama Hrni z minulého týdne - 4+4!!!); ostatním se v zápase i přes velkou snahu příliš herně nedařilo a soupeř dostával kluky pravidelně pod tlak; Krňous měl 45 zákroků, ale dneska mu puky padaly z lapačky i výstroje a moc jistě nepůsobil (přesto pár svých zázračných zákroků předvedl:-); ve výsledku to byl naprosto vyrovnaný zápas, přetahovaná až do poslední chvíle; s Brumovem prostě budou v dalších utkáních nemalé 'problémy';

3.kolo

18.1.2014

HC Uherský Ostroh  :  VHK Vsetín

3:4   (1:1) (0:2) (2:1)

góly VHK : 14:20 A.Kašpar, 27:43 Žák (Chytil), 32:00 Turek, 52:52 M.Kašpar

střely na branku: 37:41

sestava: Krňa - Polách, Kovář, Urban, Hrňa, M.Kašpar - Mikl, Vaščák, Žák, Chytil, A.Hradil - Vávrová, A.Kašpar, Antolák, Turek, Mikula

z doslechu: zvykám si, že na utkání, u nichž nejsem, mají lidé diametrálně odlišné pohledy; takže jak jsem včera odpoledne na zimáku odposlechl: 1. "nejlepší utkání páťáků v této sezóně" (wow, až tak!!!), 2. "hrozný hokej, nedalo se na to dívat" (a sakra!!!), 3. "nebylo to bůhví co, vyrovnaná hra" (čísla ze zápisu tomu naprosto odpovídají); nechť si tedy čtenář udělá závěr sám, já su z toho 'vola aký zmetený'; alespoň na jedné věci se ale všechny zdroje vzácně shodují - třetí útok čtvrťáků hrál prý opravdu výborně; buď jak buď, letos jsme poprvé dokázali Ostroh udolat, což je přece skvělé (předpokládám sice, že soupeř asi posunul svoje starší kluky o kategorii výše - naposledy proti nám hrálo 9 kluků 2002 - ale co na tom, výhra je výhra a je vidět, že když se hraje rovina, naši kluci si s tím umí poradit i bez tradičních opor); více to komentovat neumím a všechny chválím;

4.kolo

26.1.2014

HC Uherský Brod  :  VHK Vsetín

4:11   (0:4) (1:4) (3:3)

góly VHK :  0:19 Půček, 1:22 Urban (Žák), 12:22 Kočí (Dědek), 17:53 Kuchařík ( Dědek), 20:49 Půček (Kuchařík, Kočí), 21:34 Žák (Urban), 23:05 Polách (Kočí), 36:00 Kočí, 41:04 Chytil, 42:46 Půček (Kuchařík), 50:32 Půček (TS)

střely na branku22:38

sestava: Krňa - Kočí, Polách, Dědek, Půček, Kuchařík - Mikl, Kovář, Chytil, Žák, Urban - Vávrová, Vaščák, Hrňa, A.Hradil

pohled z tribuny: prohrát s Brodem....to by byla v tomhle roce asi ostuda; přesto, čekal jsem asi víc, větší tlak na gól, víc šancí, větší vykonnostní rozdíl; bylo to takové nevzhledné utkání, měli jsme fůru šancí (koncovka žalostná) a mohli jsme soupeři vyloženě nasypat, na druhé straně, byly tam z naší strany absolutně hluché pasáže a soupeř dokázal zahrozit; těžko se to hodnotí, kluci určitě už chápou, že Brod letos není žádná velká překážka a tomu pak odpovídá jejich nasazení a herní projev; zkrátka, bylo to takové povinné vítězství, určitě jsme byli lepší, ale nijak zvlášť jsme se podle mě nenadřeli; výborně zachytal Krňous (včetně krásně zvládnutého trestného střílení), první dvě třetiny jsme jasně dominovali, no a v té třetí...to už nás soupeř trestal jen z naší liknavosti, nepozornosti a frajerství; no nic, letos ještě změříme síly s Brodem 2x, ale kdybych mohl, asi bych tato utkání anuloval (je to k ničemu); ale už se těším na sobotní bitvu s Brumovem...

5.kolo

1.2.2014

HC Brumov-Bylnice  :  VHK Vsetín

7:7   (2:1) (1:4) (4:2)

góly VHK : 19:56 Kuchařík (Půček), 20:15 Dědek, 29:43 Kočí, 32:11 Půček (M.Kašpar), 33:49 Kočí (Kuchařík), 41:50 Půček (Kočí), 43:42 Kočí (Půček)

střely na branku: 41:32

sestava: Krňa - Kočí, Polách, Dědek, Půček, Kuchařík - Mikl, Vaščák, Chytil, Žák, A.Hradil - Vávrová, Kovář, Hrňa, A.Kašpar, M.Kašpar

pohled z tribuny: parádní, opravdu napínavý hokej po celých 60 minut, v němž příslovečně 'každý chvilku tahal pilku'; stejně jako při prvním vzájemném měření sil před třemi týdny, i dneska bylo k vidění velmi vyrovnané utkání se spoustou 100% tutovek na obou stranách; nastřelili jsme 3x tyč a neproměnili několik nájezdů, na druhé straně i kluci z Brumova v zápase mnohokrát minuli naší bránu tváří tvář Krňousovi, kdy už se ho mohli ptát, kam to chce šoupnout; opět výborně zahrála naše první pětka, ale dneska se minimálně v prvních dvou třetinách přidali i hráči z ostatních řad a všichni za předvedenou hru a snahu zaslouží pochválit; naopak se v utkání příliš nevedlo Krňousovi v bráně, který nás zejména v 1.třetině přiváděl na tribuně k udiveným pohledům a i když pak šel jeho výkon rapidně nahoru, přesto to po celé utkání příliš jisté chytání nebylo - to je prostě náš Tomášek:-); po dvou třetinách jsme měli nepatrný náskok, který se nám podařilo v úvodu třetího dějství ještě navýšit na stav 4:7; zdálo se, že máme zápas pod kontrolou, ale pak nás domácí začali přebruslovat, měli náhle tlak do góla, jejich šance přibývaly a náš tým přestal stíhat; když 2 minuty před koncem Brumováci srovnali skóre, musím říct, že si to za svojí aktivitu určitě zasloužili; utkání tak skončilo naprosto spravedlivou remízou; zase víme, že hrát se musí až do konce, že máme velké herní rezervy, ale taky víme, že Brumov je při soustředěném výkonu a plném nasazení určitě k poražení; dneska se mi to moc líbilo:-)

6.kolo

8.2.2014

VHK Vsetín  :  HC Uherský Ostroh

10:1   (6:0) (1:0) (2:1)

góly VHK : 1:10 Urban (Mikl), 4:00 Chytil (Urban, Žák), 7:06 Kuchařík (Půček, Dědek), 14:59 Půček (Kuchařík), 15:31 Urban (Žák, Mikl), 15:38 Hrňa, 35:40 Urban (Kuchařík), 39:29 Půček (Kovář), 43:40 Kuchařík (Dědek), 51:47 Půček (Kuchařík)

střely na branku: 47:6

sestava: R.Křenek (50. T.Křenek) - Vindiš, Polách, Půček, Dědek, Kuchařík - Mikl, Vaščák, Chytil, Žák, Urban - Kovář, Vávrová, A.Kašpar, Hrňa, M.Kašpar

pohled z tribuny: tak takhle tragického soupeře jsme letos v pětkách asi ještě nepotkali, bohužel, naši chlapci se "tempu" soupeře pozvolna, ale jistě přizpůsobili a já jsem prakticky žádný hokej dneska neviděl; v Ostrohu oproti základní části evidentně posunuli hráče nahoru a namísto bruslivých a urputných bojovníků přijela dneska na Lapač skupina hráčů, u nichž jsem měl pocit, že až na kapitána snad nikdy neměli hokejku v ruce a bruslí jen o víkendech; možná jsem příliš kritický, ale i ten letos tolik nešťastný Uherský Brod nás prověřil více než tato ostrožská omladina; holt i to je nadstavba, ale proč náš tým místo toho, aby soupeři naložil, aby si kluci s chutí zakombinovali a zápas si všichni gólově užili, upadl od 2.třetiny do letargie a polospánku, to mi není jasné; utkání po první třetině postrádalo jakoukoli zápletku a tempo všech hráčů kleslo na rychlost 'nula', nepřesnost stíhala nepřesnost a až na pár světlých momentů (šance jsme samozřejmě měli) se na to příliš nedalo dívat; jak říkám, možná jsem až příliš kritický, ale na to, že máme skoro konec sezóny a tým již pozvolna míří do 6.třídy, bych herně čekal určitě víc;

7.kolo

15.2.2014

6:7   (1:2) (5:2) (0:3)

góly VHK : 1:01 Dědek (Půček), 21:20 Žák (Chytil), 22:19 Kuchařík (Dědek, Půček), 27:11 Žák (M.Kašpar), 35:27 Dědek, 38:04 Půček (Dědek)

střely na branku: 31:33

sestava: Krňa - Kuchařík, Polách, Dědek, Půček, Urban - Vávrová, Kovář, A.Kašpar, M.Kašpar, Hrňa - Mikl, Vaščák, Chytil, Žák, Velikovský

pohled z tribuny: úvodní minuty zápasu vůbec nenaznačovaly, že bychom se dnes mohli dočkat blamáže v podobě prohry s týmem, který v celé letošní sezóně nevyhrál dosud ani jedno utkání (!); 1.minuta, zámek v pásmu soupěře a gól - tradiční hra s Brodem v tomto ročníku; bohužel, dál už to s naším 'týmem' šlo rychle z kopce; ano, 'týmem' v uvozovkách, neboť si doteď kladu otázku, zda dnešní vystoupení našich borců lze vůbec nazvat "týmovým" výkonem, protože k celkové bezkrevnosti, mizernému bruslení a zmrzlému nasazení většiny hráčů, lze totiž jako snad ten největší důvod naší porážky směle přiřadit "nekolektivní pojetí hokeje" plejády jedinců (jmenovat netřeba, ale není to o jednotlivci, ten problém jde totiž napříč celým kolektivem); na druhé straně kluci z Brodu asi nejen mě velice překvapili, jak moc se zlepšili v pohybu na ledě (v hledišti padlo i podezření, že to prostě musí být jiné děti, než ty, které na nás Brod letos už 4x nasadil - já se však musím ptát, kde by je v Brodu asi tak najednou vzali, že?); hra byla 40 minut totálně vyrovnaná, sem tam jsme se k bráně prokousali my, sem tam soupeř (Krňous si dneska opravdu zachytal a hodně šancí soupeře zlikvidoval), nicméně, světe div se, daleko, ale daleko hokejověji na ledě působil právě náš soupeř a některé jeho branky byly opravdu pěkné; ve třetím dějství jsme pak vyklidili led úplně ve všech řadách (našich pouhopouhých 5 střel na soupeřova gólmana mluví za vše) a soupeř nás doslova přejel (!); po závěrečné siréně jsme tak byli svědky malého broďáckého Nagana, ale sportovně si přiznejme, že ti kluci za tím šli, byli lepší a vítězství si dnes opravdu vyválčili a zasloužili; z našeho týmu jsem už trochu vyzdvihl Krňouse, ale dneska snad jediný hráč, který mě opravdu svým výkonem nezklamal, byl Dodo na pozici obránce (hrál prostě výborně a jeho branka tahem od modré do šibenice byla skutečně výstavní); dál bych to nepitval, prohrálo se nečekaně, možná i s ostudou, ale taková lekce nikomu neuškodí; závěrečná rada všem do dalších utkání ale zní: CHLAPCI, COŽ TAKHLE ZAČÍT SI NAHRÁVAT !!!

8.kolo

16.3.2014

8:3 (1:0) (2:2) (5:1)

POSLEDNÍ ZÁPAS

góly VHK : 18:06 Dědek, 35:07 Půček, 35:27 Žák (Vaščák), 41:50 Kočí (Dědek), 43:19 Kuchařík (Půček, Dědek), 43:32 Dědek (Kočí), 47:54 Půček (Kuchařík, Dědek), 55:29 Dědek (Kuchařík)

střely na branku42:27

sestava: Krňa - Kočí, Vindiš, Kuchařík, Půček, Dědek - Polách, Vávrová, A.Kašpar, Hrňa, M.Kašpar - Mikl, Vaščák, Žák, Chytil, Velikovský

pohled z tribuny: poslední mistrovský zápas sezóny nám vyšel opravdu parádně; utkání mělo o to větší náboj, že oba týmy se v posledním kole střetly v přímém souboji o 1.místo nadstavbové části; a byť hrajeme jen tzv. "skupinu útěchy", první místo v 12-ti zápasové šňůře je zkrátka 1.místo v tabulce; na našem týmu bylo po celý zápas znát, že dneska chce Brumov porazit a že na druhém místě rozhodně skončit nehodlá; v 1.třetině všechny naše pětice na soupeře vlétly a tým Brumova mohl děkovat jen svému vynikajícímu brankáři, že dlouho dokázal držet vyrovnaný stav; směrem dopředu toho Brumováci věru moc nepředváděli, či spíše, my jsme jim absolutně nic nepovolili; až na pár sporadických úniků se soupeř v našem pásmu příliš nezdržoval a když už dokázal vystřelit, Krňous byl připravený; jen naše žalostná koncovka a již zmíněný hostující gólman zapříčinili, že jsme do druhé části utkání vstupovali jen s jednogólovým náskokem; ve 2.třetině sice soupeř znatelně více kousal a několirát před Krňousem vznikl gólový závar, nicméně hokej jsme zase hráli spíše my; šance nám přibývaly, ale ne a ne tu střeleckou smůlu protrhnout; až v 16.minutě druhého dějství jsme konečně skórovali, a to hned dvěma slepenými góly v rozmezí 20 vteřin, což kluky viditelně uklidnilo; soupeři se však ještě do přestávky podařilo po našich chybkách snížit na rozdíl jediné trefy a tak pořád bylo o co hrát, napětí a strach o výsledek visel nad Lapačem; nevím, co přesně se dělo o přestávce v naší kabině, ale po nástupu na led naše první pětka rozpoutala uragán, který soupeře položil; během necelých dvou minut jsme zkoprnělým hostům nasázeli 3 fíky a byl klid (!); utkání jsme si už pohlídali a musím říct, že dneska to byl od celého týmu moc pěkný, kolektivní výkon, viděli jsme nádherné kombinace, nahrávky i ukázkovou bojovnost, Krňous skvěle zachytal...prostě vydařená tečka za celou mistrovskou sezónou; hoši díky za dnešní výkon a jen tak dál; soupeř si nakonec odvezl debakl a my tu 1.příčku urvali:-)))))))))))))).

9.kolo

2.3.2014

3:7   (0:5) (1:1) (2:1)

góly VHK7:39 Půček, 9:10 M.Kašpar, 12:07 Kuchařík (Dědek), 15:38 Mikl (Kuchařík, Kočí),  19:42 Dědek (Kuchařík), 39:41 Dědek (Kočí), 58:15 Kuchařík (Dědek)

střely na branku11:40

sestava: Krňa - Kočí, Polách, Dědek, Půček, Kuchařík - Vávrová, Vaščák, Mikl, Žák, Velikovský - A.Kašpar, M.Kašpar, Mikula

pohled z tribuny: pohodové utkání, v němž náš tým po celý zápas kontroloval hru a vytvořil si ve všech řadách množství brankových příležitostí; oproti předešlému utkání na Lapači byl soupeř naštěstí posílen o pár starších kluků a tak utkání mělo až do poslední minuty náboj, soupeř nám poměrně zdatně vzdoroval a byť to po 1.třetině bylo 5:0 pro nás, stále bylo o co hrát; domácí se přes naší výbornou defenzínu prokousávali ke Krňousovi jen velmi sporadicky a tak nám Tomášek v bráně dlouhé pasáže mrzl; v útočné fázi si to dneska kluci mnohem víc přihrávali a soupeře jsme jednoznačně přehrávali; zkrátka, tohle byl pro všechny velmi příjemný nedělní výlet, při němž nás kluci svojí hrou potěšili.

10.kolo

8.3.2014

6:5   (1:0) (2:1) (3:4)

góly VHK : Sousedík (A.Kašpar), Žák (Sousedík), A.Kašpar (Žák), Hrňa (Mikl), Hrňa

střely na branku: 43:38

sestava: Krňa - Kovář, Vávrová, Žák, Sousedík, A.Kašpar - Vaščák, Mikl, M.Kašpar, Hrňa, Velikovský, A.Hradil

z doslechu: vskutku výstižný komentář očitého svědka Jarka Krni, který mi neuvěřitelně hodně o dnešním utkání napověděl - "prohrálo se, no" - jsem si vyložil asi takto: utkání se spoustou neproměněných šancí na obou stranách (speciálně Kuba Žák si prý má seřídit mířidla - zde doporučuju biatlonovou repre, ti jsou na to machři:-), v němž byli domácí nakonec tím šťastnějším týmem;

11.kolo

6.2.2014

6:5   (1:1) (2:2) (3:2)

góly VHK : 5:42 Urban (Chytil), 21:56 Žák (Chytil), 26:10 Půček (Dědek), 45:25 Žák (Urban), 59:59 Půček (Dědek)

střely na branku: 49:35

sestava: Krňa - Vindiš, Polách, Půček, Dědek, Kuchařík - Mikl, Vaščák, Chytil, Žák, Urban - Kovář, Vávrová, A.Kašpar, Hrňa, M.Kašpar

z doslechu: výsledkově opět naprosto vyrovnané utkání, na jaké jsme s Brumovem v nadstavbové části už zvyklí; na stránkách Brumova jsem si přečetl palcový titulek "Žáci zválcovali Vsetín" - no nevím, ale o 'válci' mám asi zcela jiné představy než je výsledek 6:5 (o naší předchozí výhře 11:9 tam pro jistotu nepíší ani řádek), čili pro mě zase jeden z těch malinko zakomplexovaných klubů (to jenom tak na okraj); pokud jde o hru, nemám příliš zpráv - náš standardní výkon, gólman nás podržel, dvě třetiny jsme byli pořád na plichtě, pak nám soupeř odskočil a korigovali jsme v power-play vteřinu před koncem; jelikož Brod s Ostrohem jsou tak říkajíc 'out of game', je předpoklad, že v posledním měření sil s Brumovem na domácím ledě si to rozdáme o vítězství v nadstavbové části;

12.kolo

15.3.2014

11:1 (5:0) (3:0) (3:1)

góly VHK :  0:39 Kočí (Dědek), 13:36 Žák (Mikl), 18:20 Žák (Mikl), 18:55 Dědek (Kočí, Urban), 19:26 Dědek (Kočí), 23:44 Kuchařík (Kočí, Urban), 32:05 Půček (Urban), 36:53 Půček (Dědek), 48:21 Půček (Dědek), 54:19 Dědek (Půček), 58:58 Dědek (Půček)

střely na branku:  30:17

sestava: Krňa - Kočí, Kuchařík, Půček, Dědek, Urban - Mikl, Vaščák, Žák, Chytil, Kovář -  Polách, Vávrová, A.Kašpar, Hrňa, M.Kašpar, Velikovský

pohled z tribuny: budu se opakovat, ale dnes kluci opět prožili s Ostrohem naprosto pohodový zápas, Tomášek nám v bráně dvě třetiny mrznul, soupeř nám mnoho odporu nekladl; s chutí jsme si zahráli, nahnali jsme trochu skóre a zítra si s Brumovem zahrajeme o to vítezství v nadstavbové části soutěže; dneska si to kluci pěkně dávali, na naší hru se dalo dívat a i když jsme ve 3.třetině trochu nechali soupeři "čichnout", Tomášek všechno s přehledem vyřešil; zítra o to první místo doufám kluci zabojujou, protože to rozhodně taková selanka jako dneska nebude.