6.třída - 1.polovina sezóny 2013/2014, mistrovská utkání

příprava, 7.9.2013:

PSG Zlín - VHK     16:6   (6:1) (3:3) (7:2)

góly VHK:      16:50  Cypris, 32:27  Houser (Půček), 35:54  Půček, 39:16  Kočí (Wabi), 45:39  Půček  (Wabi), 55:20  Wabi (Půček)

sestava:  Křenek - Houser, Vindiš, Kočí, Půček, Wabi Calaba - Tyralík, Pisklák, Chrástecký, Heryán, Cypris

pohled z tribuny:    nepovedené utkání, v němž nás soupeř převyšoval úplně ve všem

mistrovská utkání:

1.kolo   14.9.2013

HC Poruba : VHK           17:3     (6:1) (8:1) (3:1)

góly: 16:59 Wabi (Kuchařík), 35:45 Wabi, 56:30 Wabi

poměr střel:     61:5

sestava: Křenek - Vindiš, Chrástecký, Půček, Wabi Calaba, Kuchařík - Kočí, Pisklák, Heryán, Cypris, Tyralík

pohled z tribuny: hrůzostrašná hra, útok neútočil, obrana nebránila; tři náhodné brejky, jinak to bylo na naší straně s nulou (na 2 střely na branku za zápas se hrát fakt nedá!!!)

2.kolo   21.9.2013

VHK : AZ Havířov       3:14     (1:5) (1:4) (1:5)

góly: 18:56 O.Hradil (Heryán), 27:49 O.Hradil (Houser), 48:20 Půček

poměr střel:     10:58

sestava: Křenek - Vindiš, Houser, Chrástecký, Půček, O.Hradil, Wabi Calaba, Kočí, Pisklák, Heryán, Cypris

pohled z tribuny: nebyl to sice až takový průvan jako v Porubě, ale nakonec je z toho další debakl; míchalo se sestavou všemi směry, ale co naplat, kluci na soupeře vůbec nestačili a naše góly opět padly jen po náhodných únicích...

3.kolo   25.9.2013

HC Třinec : VHK       4:5     (2:4) (1:0) (1:1)

góly: 1:00 O.Hradil, 7:54 Dědek (Půček), 11:19 Wabi (Půček), 17:12 Půček (Wabi), 46:18 Wabi (Půček)

poměr střel:     25:26

sestava: Křenek - Vindiš, Kočí, Dědek, Půček, Wabi Calaba - Houser, Pisklák, O.Hradil, Heryán, Cypris, Chrástecký

z doslechu: v utkání jsme měli opticky více ze hry a většinu gólů jsme si (konečně už!) vypracovali po hokejových akcích

4.kolo   9.11.2013

VHK : HC Frýdek-Místek       7:10     (4:4) (1:4) (2:2)

góly: 0:23 O.Hradil, 9:10 Kočí (Půček), 10:33 O.Hradil (Kočí), 14:18 Wabi (Kočí), 20:16 Půček (Wabi, Kočí), 54:46 O.Hradil (Wabi, Půček), 56:21 Půček (Wabi, O.Hradil)

poměr střel:     35:35

sestava: Křenek (32. Krňa) - Kočí, Kuchařík, Půček, Wabi Calaba, O.Hradil - Houser, Heryán, Cypris, Zálešák, Urban

pohled z tribuny: souboj dvou posledních týmů tabulky přinesl podle očekávání naprosto vyrovnaný hokej, v němž byl (bohužel) náš soupeř šťastnější v koncovce; šancí jsme si vypracovali mraky, Frýdek jsme často dokázali přitlačit, ale nic z toho; náš soupeř trestal prakticky jen z brejků, nicméně těch dostal bezpočet; myslím, že příští sobotu můžeme sehrát vítěznou odvetu, na tým Frýdku-Místku totiž rozhodně máme; strašně se mi líbil Dodo v obraně, což byla jeho premiéra na tomhle postu (prvních 30 minut utkání super, super, super); První pětka si uhrála svoje, dala všechny naše góly...; naopak Křeňas byl dneska v bráně nešťastnou postavou (10 střel - 6 gólů), ale uznávám, že to byly docela tutovky; celkově mám dojem, že jsme byli trochu lepší a docela se těším na odvetu příští týden; zbytečná prohra

5.kolo   6.10.2013

HK Nový Jičín : VHK       8:2     (5:1) (1:1) (2:0)

góly: 11:41 Chrástecký (Dědek), 21:51 O.Hradil

poměr střel:     39:10

sestava: Křenek (52. Krňa) - Vindiš, Kočí, Půček, Wabi Calaba, Dědek - Houser, Sovjáková, O.Hradil, Chrástecký, Zálešák - Pisklák, Heryán, Kuchařík

pohled z tribuny: čert vem výsledek, ale ta hra...nalézt nějaký pozitivní moment je fakt těžké; nastoupíme a v 8. minutě už prohráváme 4:0, do obrany se valí útok za útokem, nestíhá vůbec nikdo; řada našich hráčů prostě jen odpaluje puky a finito, vystaráno; chyby kupí doslova všichni, zpracovat přihrávku nebo něco vymyslet s pukem je téměř utopie; komentovat výkon hlavního rozhodčího nemá smyslu, ale i kdyby pískal jak v extralize, stejně by nám to dneska nepomohlo, soupeř nám zkrátka nedal šanci; co s tím dál, to fakt netuším...

6.kolo   9.10.2013

VHK : Černí Vlci    1:6     (0:1) (1:2) (0:3)

góly: 33:06 Kuchařík (Chrástecký)

poměr střel:     24:36

sestava: Křenek (31. Krňa) - Vindiš, Kočí, O.Hradil, Půček, Dědek - Houser, Sovjáková, Kuchařík, Chrástecký, Zálešák - Pisklák, Heryán, Tyralík

pohled z tribuny: dnes jsem viděl pouze prvních 38 minut hry a soupeř na mě teda nijak zvlášť nezapůsobil, neboli byl určitě hratelný; v 1.třetině měli Černí vlci lepší pohyb, nicméně příliš hokejové to nebylo ani na jedné straně; pozoruhodné pak bylo, že ogaři z Rožnova nás svou mimořádně nečistou hrou (zejména ve 2.třetině) neustále opakovaně vybízeli ke skórování - neuvěřitelných 12 přesilovek jsme však přetavili pouze v jeden jediný úspěch (!), a to až při poměru sil 5 na 3, jinak jsme bránu takřka neohrozili - to se pak vyhrává opravdu těžko; velkým problémem zůstává pramalá útočná aktivita druhé a třetí řady, když např. dnes 6 útočníků za celý zápas dohromady vyprodukovalo pouhých 6 střel na bránu - pokud se tohle nezlepší, nikam se nepohneme; suma sumárum na pohled vcelku jednoznačná prohra, nicméně bylo to určitě vyrovnanější utkání než napovídá výsledek a příště to může být úplně naopak

7.kolo   12.10.2013

Slezan Opava : VHK        9:1     (4:1) (2:0) (3:0)

góly: 9:11 Chrástecký (Zálešák)

poměr střel:     59:19

sestava: Křenek - Vindiš, Kočí, O.Hradil, Chrástecký, Zálešák - Houser, Sovjáková, Pisklák, Heryán, Urban

pohled z tribuny: zdánlivě náš již "tradiční" výkon, ale tentokrát to bylo jinak; po šestiminutovém tobogánu v úvodu utkání jsme dalších 40 minut hráli bojovně a opticky se hra hodně vyrovnala; Opava byla bez diskuse jasně lepším týmem, nedařilo se jí však už tak jako v začátku zápasu a naši mnohokrát vyráželi k nadějným brejkům (světe div se, ale např. v páté minutě 3.tř. jsme soupeře přestříleli 7 ku 2!, což je na naše poměry něco neuvěřitelného); nakonec nás Opaváci zase zmáčkli a závěr utkání už patřil domácím, kteří nás opět posadili na kolotoč a pěkně povozili; nicméně, dnes musím jednak vyseknout poklonu Radimovi v bráně (super výkon) a i přes řadu školáckých chyb nelze, než celý tým velmi pochválit - tak se hraje za Vsetín!!!

8.kolo   19.10.2013                 VOLNO

9.kolo   28.10.2013

VHK : HC Vítkovice    0:12     (0:2) (0:5) (0:5)

góly:  -

poměr střel:     19:41

sestava: Křenek (32.Krňa) - Kočí, Sovjáková, Dědek, Půček, Wabi Calaba - Houser, Pisklák, O.Hradil, Cypris, Chrástecký - Kuchařík, Heryán

pohled z tribuny: dnešní utkání musím rozdělit na dvě části; viděl jsem z naší strany opravdu výbornou 1.třetinu, v níž jsme s vedoucím celkem tabulky ve všem drželi krok (poměr střel 10:11, měli jsme i několik gólovek) a kluci fakt zaslouží moc pochválit; soupeř nás trestal nikoli po drtivém tlaku, ale po brejcích či chybách, které (na rozdíl od nás) dokázal účinně trestat; skóre se vlastně posunovalo naprosto nenápadně a pomalu; ve stejném trendu jsme pokračovali i ve druhé třetině (šance Ondry Hradila doslova volala po gólu); pak to ale zase přišlo, od poloviny utkání jsme nestíhali, klukům jakoby náhle došly síly a vítkovické útoky už byly k nezastavení; přišla dvoumitovka hrůzy, v níž jsme 3x inkasovali, bylo to rázem 0:7 a hra se nám naprosto rozsypala; závěrečné dějství už bylo dohráno jen z povinnosti a vítkovičtí si ho užili; škoda naší střelecké nemohoucnosti, mohlo to vypadat úplně jinak, nicméně pokud někdy kluci vydrží  hrát jako dneska v 1.třetině, bude to fajn; a ještě musím vyzdvihnout dnešní výkon Honzy Půčka, který nejenže makal v útoku i obraně, ale při jeho přítomnosti na ledě jsme dostali jen jeden jediný gól (škoda že dnes musel chodit i střídat:-).

10.kolo   26.10.2013

VHK : HC Poruba       1:7     (0:0) (1:4) (0:3)

góly: 27:31 Kočí (Wabi)

poměr střel:     14:46

sestava: Křenek - Kočí, Sovjáková, Dědek, Půček, Wabi Calaba - Houser, Pisklák, Cypris, Chrástecký, Kuchařík

pohled z tribuny: zatímco před měsícem v Porubě jsme se téměř nedostali z obranného pásma a byla to naprostá hrůza, dnešní utkání už bylo z naší strany o poznání lepší; nutno podotknout, že Poruba má tým složený převážně z mladších kluků r. 2003, nicméně všichni předvádí výborné bruslení a ukázkovou bojovnost o každý puk; v 1.třetině nás soupeř sice výrazně přestřílel, ale dokázali jsme udržet bezbrankový stav; nástup do 2.třetiny nám naopak hrubě utekl, ale brzy jsme snížili a vypadalo to stále nadějně; nicméně v polovině utkání jsme začali odpadat a ve 3.třetině už celá řada našich hráčů plnila na ledě jen roli přihlížejících statistů (jmenovat netřeba), přičemž jen díky vynikajícímu výkonu Radima v bráně jsme neinkasovali daleko více branek; nejlepším hráčem v poli byl podle mě Mára Houser; pozitivum na závěr - už to není "17" a taky jsme se občas dokázali usadit v soupeřově pásmu a zahrozit - jinými slovy se zlepšujeme:-).

11.kolo   2.11.2013

AZ Havířov : VHK        13:1     (5:0) (6:1) (2:0)

góly: 24:10 Wabi (Sovjáková)

poměr střel:     59:12

sestava: Křenek - Sovjáková, Mikl, O.Hradil, Wabi Calaba, Chrástecký - Houser, Pisklák, Kuchařík, Urban, Heryán

z doslechu: zázrak se nečekal, zázrak se nekonal; kluci jeli do Havířova v poměrně zdecimované sestavě, s trojicí páťáků - nováčků, jejichž starty za šestky bychom spočítali na prstech jedné ruky; v tomto složení jsme přesto statečně čelili soupeři ze samého čela tabulky a za bojovnost a snahu je třeba kluky pochválit; herně to prý zdaleka nebylo "na jednu branku" a žádný kolotoč se nekonal; bohužel nepokrýváme dorážky soupeře po střele, což je problém i v naší "tradiční" sestavě; za tohle utkání se kluci stydět nemusí.

12.kolo   19.11.2013

VHK : HC Třinec      2:6     (0:3) (1:3) (1:0)

góly: 32:17 Wabi, 49:31 Půček (Dědek)

poměr střel:   37:25

sestava: Křenek (31. Krňa) - Kočí, Pisklák, O.Hradil, Wabi Calaba, Zálešák - Sovjáková, Polách, Půček, Dědek, Kuchařík - Urban, Heryán, Cypris

pohled z tribuny: možná budu hodně kritický, ale jak jinak nazvat dnešní hokejové představení obou soupěřů, nežli jako "dokonalou holomajznu"; utkání provázelo neskutečně mnoho minel a nepřesností, bolely z toho oči (oboustranně); přesto přese všechno, jak je zřejmé ze statistisky, Oceláře jsme v utkání výrazně přestříleli, z naší strany tam bylo i několik absolutních tutovek, ale my se prostě na gól neskutečně nadřeme; hostující brankář dnes jistě podal výtečný výkon a bral nám vítr z plachet, nicméně naši útočníci zkrátka nejsou schopni dopravit puk do sítě ani z těch nejvyloženějších pozic na brankovišti; soupeř z Třince opravdu nebyl herně kdoví co a jeho postavení v tabulce tomu odpovídá; nebyli to žádní expres bruslaři ani technici, nevynikali kombinační souhrou či rychlým přechodem do protiútoku...na nás to ale dnes zase stačilo; někdo to možná svede na Radima (to byla fakt špaténka), někdo na neschopnou rozehrávku z obrany (to byla taky špaténka), jiný na naprosto bezzubou ofenzivu (to byla samozřejmě rovněž špaténka)...mě se náš tým dneska nelíbil ve všech řadách; na druhé straně pozitivní je alespoň ta snaha kluků něco s výsledkem udělat až do poslední sekundy, to se mi líbilo; hoďme tedy dnešní nepovedený výkon za hlavu, už v sobotu hostíme doma New Jersey (Nový Jičín) a já věřím, že kluci se kousnou a jejich výkon bude výrazně lepší;

13.kolo   16.11.2013

HC Frýdek-Místek : VHK      16:2     (7:2) (5:0) (4:0)

góly: 1. O.Hradil (Wabi), 4. Wabi (O.Hradil)

poměr střel:   68:19

sestava: Křenek - Houser, Sovjáková, O.Hradil, Wabi Calaba, Zálešák - Mikl, Pisklák,  Urban, Heryán, Cypris

z doslechu: ve čtvrté minutě jsme vedli dva nula a vypadalo to, že by se nám odveta za prohru z minulého týdne mohla vydařit; bohužel, po 10 minutách se vše vrátilo do tradičního scénáře a Frýdek začal trestat nedůslednost našich hráčů; před týdnem jsme hráli vyrovnanou partii, tentokrát nám soupeř ve svém "stanu" pořádně naložil (bezmála 70 střel na naši bránu je skoro k neuvěření)

14.kolo   23.11.2013

VHK : HK Nový Jičín     2:10     (1:2) (1:5) (0:3)

góly: 12:39 Wabi (O.Hradil), 32:54 O.Hradil

poměr střel:   16:40

sestava: Křenek - Kočí, Chrástecký, O.Hradil, Wabi Calaba, Zálešák - Polách, Kuchařík, Heryán, Cypris, Dědek

pohled z tribuny: je to pořád stejná písnička, v souteži pro ročník 2002 naše čím dál mladší sestava zkrátka na lepší výsledek nemá; i když jsme v zápase měli pár tutovek (hlavně z brejků), je třeba objektivně přiznat, že od první minuty nás soupeř značně přehrával a několik starších kluků z Jičína bylo prostě jen velmi těžko k zastavení; Radim dneska v bráně dělal všechno možné i nemožné, ale obě pětice hráčů před ním mu moc nepomáhaly; bohužel se musíme smířit s tím, že hrajeme soutěž, na kterou nemáme dost hráčů a navíc i z toho mála nemáme dost konkurenceschopných hráčů; herní vyhlídky jsou neveselé, ale můžeme se konejšit tím, že o výsledky jde až v poslední řadě a smyslem veškerého hokeje do dorostu je "ohrávat se", sbírat zkušenosti a snažit se o zlepšení; uvidíme...

15.kolo  30.11.2013

Černí Vlci : VHK      5:1     (1:1) (2:0) (2:0)

góly: 17:24 Wabi (Dědek)

poměr střel:   38:10

sestava: Křenek - Kočí, Vindiš, Dědek, Půček, Wabi Calaba - Houser, Kuchařík, Cypris, O.Hradil, Chrástecký - Zálešák, Urban

z doslechu: půlku zápasu jsme hráli vyrovnaně a byť měl soupeř herně trochu navrch, Radim vše pochytal a kluci se drželi; celkově jsme jako tým nehráli vůbec špatně, resp. soupeř nás určitě nijak nedrtil; nicméně z čísel o utkání je vidět, že druhá polovina zápasu již patřila jednoznačně domácím, kteří asi zaslouženě zvítězili

16.kolo  4.12.2013

VHK : Slezan Opava    4:6     (0:1) (1:3) (3:2)

góly: 39:31 Wabi (Půček), 42:42 Tyralík (Cypris), 46:05 Kočí (Půček), 50:18 Wabi (Půček)

poměr střel:  14:36

sestava: Křenek - Kočí, Vindiš, Dědek, Půček, Wabi Calaba - Houser, Kuchařík, Cypris,  Chrástecký, Heryán - Zálešák, O.Hradil, Urban, Tyralík

z doslechu: generálka na víkendový trunaj ve Valmezu nám (zdá se) vyšla; i přes prohru je třeba ocenit, že utkání mělo docela vyrovnaný průběh, vypracovali jsme si i řadu výborných šancí a třetí tým tabulky nás nezválcoval; dát 4 góly v jednom utkání...to se nám věru často v této sezóně nepodařilo; podle mých zpráv dneska kluci hráli obětavě a jako tým velmi dobře či alespoň výrazně lépe než v řadě předešlých zápasů; opět jsem slyšel chválu na Doda v obraně - přehled a žádná panika - a Radim prý dneska zachytal naprosto skvěle (až na jednu minelku, ale kdo je nedělá, že); jelikož jsem na utkání nebyl, tak nevím co se na ledě dělo, ale faktem je, že Opava měla v sestavě výhradně a jen 15 kluků r. 2002, takže konečný výsledek je na naše herní poměry, a i vzhledem k našemu "mládí" v sestavě, naprosto fantastický a všechny kluky je třeba opravdu moc pochválit !!!

17.kolo   6.12.2013                 VOLNO

18.kolo   14.12.2013

HC Vítkovice : VHK     16:2     (6:0) (2:1) (8:1)

góly: 27:41 Wabi (Sousedík), 43:45 O.Hradil (Dědek)

poměr střel:  61:18

sestava: Křenek (40.Krňa) - Kočí, Vindiš, Dědek, Půček, Wabi Calaba - Houser, Sovjáková, Chrástecký, O.Hradil, Sousedík, Urban, Tyralík

pohled z tribuny: pro dnešní utkání bych se nebál použít vojenský termín pro manipulaci se samopalem vzor SA 58, byla to totiž ze strany Vítkovic dokonalá "rozborka-sborka" našeho týmu; od první vteřiny zápasu nás vedoucí celek tabulky naprosto mazal z ledu; agresivní napadání, rychlé bruslení, kombinační hra, obrovský důraz...naši kluci prostě absolutně nestíhali; jistě našim hráčům nelze upřít snahu, ale to bylo zkrátka málo; soupeř přitom nastoupil dle místních zdrojů v "oslabené" sestavě, když hrál jen o 10 lidech a z toho měl pět hráčů r. 2003; dalo by se říci, že to s ohledem na naši sestavu mohlo a mělo být vyrovnané utkání - bohužel nebylo; domácí nás mačkali jak citrón, viděli jsme mnohokrát perfektní kombinace až do prázdné...; my máme obrovské dovednostní rezervy, prakticky žádný náš útočník neumí přejít 1 na 1, povětšinou nikdo neujede s pukem více jak 2 metry a odstaven bez puku končí již někde na červené čáře a vše se zase hrne zpátky k nám, puky nepochopitelně naslepo odhazujeme (a to zejména ti "odpočatí" tahouni nehrající sobotní utkání za pětky, že), nedokážeme si pořádně nahrát, nedokážeme zavézt puk do útočného pásma a tam se nějak usadit a cokoli vymyslet; obránci jsou velmi nedůrazní před vlastním brankářem, nepokrýváme dorážky, obránci nestíhají reagovat na pohyb hráčů okolo naší branky, útočníci jim však v bránění příliš nepomáhají (kolik se jen dnes na naši obranu hrnulo útoků 3/1, 2/1 apod., kolikrát pálil zcela volný hráč z kruhů - nesčetněkrát!!!); jen výrazné polevení soupeře ve 2.třetině nás jakž takž dostalo do hry a nápor se zmírnil (nemyslím si totiž, že bychom se nějak zázračně zmátořili); 3.třetina pak už byla zase jednostrannou vítkovickou střelnicí...; nedá se svítit, jedeme dál a musíme být trpěliví; kluci určitě sami po takovém výprasku cítí, kde mají osobní rezervy; mě jen štve, že je za námi polovina sezóny a zlepšení výkonnosti našeho týmu nevidím žádné; no, máme dalších 16 zápasů před námi, a proto tuhle soutěž vlastně hrajeme, aby si chlapci nemysleli, jací jsou mistři světa ve Zlínském kraji.